1. Základní škola Říčany

29. 3. 2019

Školní futsalová liga 2018/2019; „Příběhy našich sousedů“ dospěly do finále; Úspěchy v okresních olympiádách a postupy do krajských kol; Turnaj Patriot

Školní futsalová liga 2018/2019

Stejně jako v předešlých letech se naše škola zúčastnila i letos školní futsalové ligy. Zatímco žáci z 8. a 9. ročníků skončili ve 2. kole soutěže, žáci z 6. a 7. tříd postoupili přes dvě kola do krajského finále, které se odehrálo ve středu 13. 2. v Příbrami.

Ve finále jsme se postupně utkali s Gymnáziem Bohumila Hrabala z Nymburka (1:4), porazili ZŠ Wagnerovo náměstí Beroun 1:0 a v posledním utkání jsme stále byli ve hře o postup do celonárodního finále. Soupeřem nám však byli žáci z fotbalových tříd z pořádající školy ZŠ Příbram - Březové Hory, kteří celou soutěž již několikrát vyhráli. Tito soupeři byli nakonec nad naše síly a zaslouženě si vybojovali postup. Naše škola tak skončila na konečném 3. místě ve Středočeském kraji, což je velký úspěch. Děkuji proto všem zúčastněným žákům za vzornou reprezentaci školy.

Výsledky je možné dohledat na:

https://futsal.fotbal.cz/futsal-subject/page/17?pageId=120#B-fin

 

„Příběhy našich sousedů“ dospěly do finále

Na projektu Paměti národa „Příběhy našich sousedů“ u nás ve škole pracovaly tři žákovské týmy z 8. a 9. tříd pod vedením učitelek Zuzany Havlíkové a Zuzany Pacovské od loňského podzimu. Před Vánocemi děti navštívily „naše“ vybrané pamětníky v jejich domovech a pořídily nahrávky s rozhovory o jejich životním příběhu. Ty pak následně během ledna každá ze tří skupin upravila do krátkých audioreportáží v nahrávacím studiu Českého rozhlasu. V posledních týdnech jsme připravovali závěrečné prezentace svých materiálů, které byly slavnostně předvedeny v kinosále Na Fialce 8. března. Konkurence v rámci Říčanska byla veliká, soutěže se zúčastnilo devět týmů ze čtyř škol a mezi nimi se jeden z našich týmů pod vedením p. učitelky Havlíkové umístil na 2. místě.

Zuzana Pacovská

 

Úspěchy v okresních olympiádách a postupy do krajských kol

Naši žáci se během ledna a února zúčastnili okresních kol několika olympiád. Zúčastňují se jich vedle žáků ZŠ i studenti víceletých gymnázií. V této konkurenci si naší žáci vedli velmi dobře, chceme pogratulovat k úspěchu zejména Martinu Hrabovi z 9. C, který obsadil 2. místo v olympiádě z matematiky a postupuje do krajského kola, dále Markétě Brodské z 9. C, která se na 2. místě umístila v olympiádě z německého jazyka. V okresním kole zeměpisné olympiády uspěli naši žáci Ondřej Sojka (v kategorii 8. – 9. roč.), který zvítězil a postupuje do krajského kola. Stejně tak postupuje z 2. místa v kategorii 6. roč. Lukáš Blovský.

Velký úspěch zaznamenali naši žáci v geologické olympiádě, kde v okresním kole obsadili žáci 9. ročníků

1. místo -  společně Martin Hraba a Sára Krahulcová, 3. místo opět společně Michaela Davidová a Matěj Skořepa, za nimi se umístil Karel Hudera a všichni jmenovaní postupují do krajského kola.

Držíme palce k dalším úspěchům, především u přijímacích zkoušek, které přijdou už zanedlouho.

Zuzana Pacovská

 

Turnaj Patriot

V pátek 8. března nebyl jen svátek žen, ale proběhl také meziškolní turnaj Patriot v ZŠ Bezručova. Soutěžilo se v přehazované a v sálové kopané. Družstvo mladších žákyň prošlo turnajem bez jediné prohry a zaslouženě turnaj vyhrálo. Starší dívky obsadily 2. místo. Kluci v sálové kopané vybojovali bronzovou medaili. Děkujeme za perfektní organizaci soutěže panu učiteli Benešovi.

Zuzana Čásenská

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena