Aneta Novotná potvrdila titul mistryně ČR a vicemistryně Evropy

27. 9. 2019

Skončila závodní sezóna 2019 v disciplíně Cross Country, která pro mne dopadla velmi dobře. Podařilo se mi již podruhé obhájit titul mistryně České republiky, letos opět v kategorii Kadetek (U17). Tímto výkonem jsem se nominovala na ME v italské Pile, které se konalo předposlední týden v srpnu.

Počasí nám ze začátku moc nepřálo. Trať byla technicky náročná a podmínky se zhoršením počasí ještě ztížily. Na konci týdne se jel hlavní závod, kde jsem si po souboji se švýcarskou závodnicí dojela pro stříbro. Jsem velmi šťastná, jelikož se mi podařilo obhájit titul vicemistryně Evropy z loňského roku. Je to pro mne skvělý výsledek a velká motivace do další přípravy.

Chtěla bych poděkovat rodině, přátelům, trenérům, zejména Pavlu Mišoňovi, který mne během celé sezóny skvěle připravoval. Dále bych ráda poděkovala Městu Říčany za jejich dar. Moc si toho vážím a již se těším na další cyklistickou sezónu.