Gymnastika a TeamGym Říčany

1. 12. 2017

Podzimní medailové úspěchy Teamgymu

15.10. se konaly první závody tohoto školní roku v teamgymu- "Memoriál H. Myšákové" v Praze. Zúčastnila se ho všechna naše družstva. Nejmladší holčičky tentokrát na medaile nedosáhly, ale věříme, že 5. místo je pro ně velkou motivací k pilné práci v dalších trénincích. V kategorii I. a II. to ale již cinkalo...stříbrné skončily jak Lemurky, tak Eagles. O týden později se konal „Pohár města Příbrami“, kterého se zúčastnily Lemurky a domů přivezly bronzové medaile. Nabitý program ovšem pokračoval a to hned o víkendu 4.listopadu v Plzni, kam jsme pro změnu vyrazily bez Lemurek, které byly v přípravě na republikovou soutěž v Trutnově. Nejmladší holčičky skončily těsně pod stupni vítězů, nejstarší družstvo Eagles v ktg.Junior II na 3.místo. Následující týden se Lemurky v brzkých ranních hodinách vydaly do Trutnova, kde v konkurenci 15 týmů skončily na 5.místě. Ale ani odsud jsme neodjížděly s prázdnou – v soutěži „tria“ zvítězily říčanské J.Dosoudilová, N.Šindelářová, A.Cízlová a N.Krenková. Děkujeme trenérkám Adrianě a Adéle za přípravu všech družstev!

Ani sportovní gymnastky o víkendech příliš nezahálí. 28.října se na MČR žákyň „C“ vypravila trenérka Lucie Cirkvová se svými svěřenkyněmi. Nejlépe se nakonec v závodu vedlo A.Baranové, která skončila na 13.místě (celkem 80 dívek).12.listopadu se závodu v Liberci účastnilo družstvo J.Jechové. Ve velké konkurenci oddílů z celé ČR, se nejlépe dařilo A.Jechové na 7.místě (celkem 37 závodnic). Do „velkého“ odpoledního závodu nastoupila E.Pospíšilová a M.Škardová  . Holky se zpočátku musely vyrovnat s pohledem na těžkou konkurenci, a tak trochu zapomněly předvádět, co umí ony samy, takže to nakonec stačilo pouze na 23.místo Ellen a 27.místo Majdy. I přesto je musíme pochválit, zařadily několik nových obtížnějších prvků na bradlech, prostných i kladině a věříme, že se jim příště bude dařit lépe.

Krásné a pohodové Vánoční svátky přejeme všem našim příznivcům!!!