Gymnastika a TeamGym, Říčany

1. 3. 2019

Stále se zlepšujeme

První závody, které prověřily naše závodní družstva v tomto roce, jsou za námi. Sportovní gymnastky se zúčastnily netradičního závodu dvojic DUO GYM CUP Šestajovice, na který se vždy moc těšíme. Naše dvojičky zářily, ve všech kategoriích získaly přední umístění a medailí nebylo málo: MIMI 2013 – stříbro M. Chalupecká a A. Sosnová, MIMI 2012 – zlato G. Slobodová a S. Vašutová, bronz V. Seaton a A. Karešová. V nejvíce obsazené ktg. – tedy 40 startujících dvojic – získaly zlato A. Žvejkalová a S. Bezoušková. O kategorii výše bronz A. Jechová a E. Pospíšilová. Naše děvčata navíc získala dva velké stříbrné poháry v soutěži družstev.

Teamgymová družstva vyrazila na JojoCup a i zde jsme slavili moc krásné úspěchy všech týmů. Celodenního závodního maratonu se zúčastnilo na 700 přihlášených závodnic z celé ČR. Říčanské družstvo Oveček (náš nejmladší tým) si vybojovalo svůj první velký úspěch – 2. místo, do starší ktg. jsme zařadily Panteřice, které s velkým náskokem zvítězily. Lemurky skončily na nepopulárním 4. místě, nejstarší Eagles byly druhé.

Na úspěchy závodní navázaly naše trenérky úspěchy „studijními“. Začátkem školního roku nastoupily na půlroční rekvalifikační kurz akreditovaný MŠMT;  J. Jechová, B. Bernardová, A. Krenková a A. Dosoudilová se po letech vrátily do „školních lavic“ v teoretické části (anatomie, fyziologie, biochemie atp.). Praktickou část absolvovaly v moderní gymnastické tělocvičně a po boku předních trenérů ČR sbíraly novou inspiraci pro další tréninky. Zpracovat seminární práci na dané téma a splnit praktickou i teoretickou zkoušku zvládly na konci ledna všechny. Získaly licenci „Trenér II. třídy sportovní gymnastiky“. Svou kvalifikaci si zvýšila i rozhodčí K. Mášová, začátkem února se z ní stala rozhodčí II. třídy sportovní gymnastiky žen.

Velká víkendová gymnastická podívaná v Říčanech se koná 16. a 17. března v Centru na Fialce. Přijďte fandit a podpořit naše gymnastky, v sobotu závodí sportovní gymnastky Hvězdičky a v neděli Teamgym Cup.