Gymnastika Říčany

28. 9. 2018

LÉTO S GYMNASTIKOU

 

Léto opět uteklo jako voda, už jsme zpět ve školních lavicích a konečně nám také začíná další rok plný gymnastických kurzů, o které je letos opět velký zájem.  Celé léto jsme se během našich letních příměstských táborů setkávaly s nadšenými dětmi se zájmem nejen o gymnastiku. Dva turnusy byly pořádány v Říčanech, tři turnusy v Mnichovicích. Během každého týdne čekalo na děti několik zajímavých překvapení. V Říčanech např. setkání s rychlou záchrannou službou (nebojte se, nikomu se nic nestalo) -  děti se seznámily s první pomocí, prohlédly si sanitku, poslechly zkušenosti záchranářů a, kdo ví, možná se několik účastníků rozhodlo pro své budoucí povolání. Na konci každého týdne si všichni odnesli pamětní list, cenu a spoustu zážitků.

Naše závodní družstva vyrazila koncem léta na svá tradiční soustředění. Nejmenší gymnastky cvičily v našem gymnastickém centru v Mnichovicích a na noc chodily domů, ty starší již vyrazily do Dobřichovic a Liberce, kde se nacházejí specializované haly pouze pro gymnastiku. Během týdne v takovém prostředí děláme neuvěřitelné pokroky a holky překonávají své hranice. Kéž by jednou taková hala vyrostla v Říčanech i nám!

Hned začátkem září jsme absolvovaly několik vystoupení a přijaly milé pozvání na slavnostní ocenění sportovců, které proběhlo během posledního zastupitelstva v tomto volebním období. Děkujeme za pozvání a přejme si, ať i v letech následujících říčanský sport vzkvétá a věřme, že se říčanský gymnastický oddíl s 50letou tradicí dočká důstojného zázemí na území města. Vždyť oddíl, který má 450 členů, z nichž někteří reprezentují Říčany po celé ČR, oddíl spolupracující se školami a dalšími sportovními a tanečními kluby, by si to zcela jistě zasloužil.

www.gymnastika-ricany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena