Husova knihovna Říčany

1. 2. 2019

Petra Dvořáková - autorské čtení

Výpůjční hodiny:

 

Oddělení pro dospělé: pondělí až pátek od 8.30 do 18.00, sobota 8.30 – 12.00

Oddělení pro děti: pondělí od 12.00 do 18.00, úterý od 12.00 do 17.00, středa a čtvrtek od 8.30 do 18.00, pátek od 12.00 do 17.00 a nově každou první sobotu v měsíci od 8.30 do 12.00.

 

Petra Dvořáková

autorské čtení a beseda, čtvrtek 14. února od 18 hodin, odd. pro dospělé

Knihovna i ve svém novém působišti pokračuje v tradici autorských čtení a besed se známými spisovateli. Po úspěšném pořadu s Michalem Vieweghem bude nyní našim hostem spisovatelka a scénáristka Petra Dvořáková, jejíž knihy patří v naší knihovně k nejvíce půjčovaným.

Autorka (nar. 1977) vystudovala střední zdravotnickou školu a absolvovala obor filozofie na FF MU. Do povědomí veřejnosti vstoupila svým debutem, knihou rozhovorů o víře Proměněné sny, za kterou v roce 2007 získala cenu Magnesia Litera v kategorii publicistika. O dva roky později jí vyšla druhá kniha Já jsem hlad — příběh o zápasu s mentální anorexií, hledání, cestě a návratu k ženské duši. V roce 2013 vydala svou první knihu určenou dětem Julie mezi slovy, za kterou získala ocenění Zlatá stuha v kategorii beletrie pro mládež a Cenu učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství; připravuje se její slovinské vydání. Novinka Flouk a Líla z roku 2015 je jejím dalším titulem pro dětské čtenáře. Pro Český rozhlas připravila sérii rozhlasových pohádek a pro Českou televizi řadu scénářů k pořadům pro děti a mládež.

Těšíme se na Vaši návštěvu. Vstup je (jako dosud vždy u autorských čtení v naší knihovně) volný.

 

Další pořady připravujeme

21. března přivítáme generála Andora Šándora s pořadem „Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme ?“  Andor Šándor je bývalým náčelníkem vojenské zpravodajské služby. Je často zván do médií jako špičkový odborník se schopností analyzovat mezinárodně bezpečnostní problematiku. Na toto téma napsal mnoho odborných prací.

Atraktivní bude jistě také pořad se Stanislavem Motlem s názvem „Kam zmizel zlatý poklad republiky“, který se uskuteční 18. dubna. Stanislav Motl již v naší knihovně byl před 5 lety a nadchl mnoho posluchačů zcela zaplněné knihovny svým pásmem o filmových hercích v době 2. světové války. Věříme, že neméně zajímavé bude i zkoumání, co se stalo s naším zlatým pokladem. Byly to desítky a desítky tun, včetně takřka sedmnácti tun zlatých mincí nevyčíslitelné historické hodnoty….

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena