Karnevalové veselí v sokolovně

29. 3. 2019

Tradiční dětský karneval pořádala Římskokatolická farnost společně s T.J. Sokol Říčany a Radošovice 17. února 2019 v radošovické sokolovně. Kolem půl třetí odpoledne začaly přicházet dětské postavičky oblečené do roztomilých převleků. Mohli jsme vidět různá zvířátka, princezny, rytíře, čarodějníky, rusalky, kouzelníky, víly a mnoho dalších krásných masek, které doprovázeli rodiče, prarodiče a další příbuzní. Po zahájení karnevalu náčelnicí jednoty Jarkou Voráčkovou,  dále  místostarostkou jednoty Hanou Dobrovodskou a panem farářem Konstantinem taneční parket ožil „Makarenou“, kterou společně s cvičitelkami ze Sokola tančily všechny děti. „Dobývání pevnosti Boyard“ a získávání klíčů k pokladu bylo důležitým bodem programu, který vedla Eva a Hanka a pomáhaly i mladé sokolky Danielka  a Vanda.
V průběhu jsme roztočili“ Kolo štěstí“ (byl to klobouk) a kdo si koupil tombolu, něco pěkného vyhrál. Sokolský dětský oddíl rokenrolu předvedl své předtančení pod vedením Sáry a Veroniky. Náčelnice Jarka se sokolkami zatančily „Balónkové etudy“. Obě ukázky byly všemi přítomnými odměněny potleskem.

Klíče k pokladu byly nalezeny, truhla otevřena a v ní sladký poklad pro všechny účastníky dobývané pevnosti. Improvizované občerstvení nabízelo všem kávu, čaj minerálku, kolu a různé oplatky. Všem nejvíce chutnaly koláčky z pekárny Davida Frydrycha.

Děkujeme sponzorům: Pekařství Davida Frydrycha, Galanterii a Fotografii Rudolfa Flachse, všem dárcům do „Kola štěstí“ - členům Sokola a farníkům z ŘMK farnosti. Děkujeme našim obětavým organizátorům za přípravu karnevalu.

Srdečně vás zveme na příští 20. jubilejní karneval v roce 2020. Těšíme se na vás!

Miloslava Pangrácová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena