Klub šachistů Říčany

30. 4. 2013

Extraliga, 1. liga šachu a Krajský přebor mládeže

Extraliga a 1. liga šachu

Ve Vlachovicích na Vysočině se ve dnech 12.–14. 4. odehrála poslední 4 kola nejvyšší domácí soutěže mládeže družstev. Klub šachistů Říčany 1925 odjížděl k zápasům se snahou vybojovat 3 vítězství, které by znamenaly udržení v soutěži. Nakonec se podařilo porazit jen družstvo Havířova, takže družstvo sestoupilo do 1. ligy.

Nejlepším hráčem našeho extraligového družstva byl Tomáš Skalický, i když  na nejsilnější 1. šachovnici.

Pořadí extraligy:         1. BŠŠ Frýdek-Místek

2. TRW Vlašim

3. 2222 ŠK Polabiny

16. KŠ Říčany 1925

Závěrečná 4 kola čekala i na naše družstva B a C v 1. lize. Hrálo se v Táboře ve stejném termínu 13.–14. 4. Všechna 3 družstva odjížděla oslabena o hráče základních sestav. Těsně před odjezdem onemocněla Nikola Lužíková v A družstvu, kterou nahradila Anna Zlámaná z B družstva. Rovněž onemocněla Eliška Řeřábková z C družstva a v den odjezdu Czech Sangsongfah z C družstva. I přes oslabení skončilo B drusžtvo na celkovém 3. místě a C družstvo na 10. místě.

Medaile z Krajského přeboru mládeže v Rapid šachu

Krajský přebor mládeže v Rapid šachu se hrál v Českém Brodě. Na startu se sešla rekordní účast 130 dětí i přesto, že se hrálo jen ve 3 kategoriíích, do 10, 12 a 14 let. Klub šachistů Říčany 1925 přivezl nejenom medaile, ale i postupy na MČR, které se bude hrát v září v Klatovech. Medaile a postupy vybojovali:

Zlatou:            Kateřina Pastrnková do 10 let

Stříbrné:          Martin Vystrčil do 14 let a Kristýna Otrubová do 10 let

Bronzové:        Daniel Žák a Karolína Kořenová (Figurka Říčany)

Turnaj se hrál na 7 kol tempem 2x20 minut + 5 vteřin bonifikace na tah.