Klub šachistů Říčany 1925

2. 7. 2013

Mistrovství ČR družstev do 15 let a pozvánka na 11. ročník šachového turnaje - Pohár města Říčany 2013

Za účasti 57 družstev se konalo v Seči u Chrudimi ve dnech 1.–2. 6. Mistrovství ČR družstev starších žáků v rámci 51. šachových Zaječic. Na Seč se sjela celá česká špička, včetně předsedy šachového svazu.

Družstvo tvořilo 6 hráčů s tím, že za družstvo musí nastoupit povinně jedna dívka a jeden mladší žák. Mistrovství se hrálo na 9 kol, rapidovým tempem 2x25 minut + 10 vteřin na tah. Za vítězství 3 body, remis 1 bod. Klub šachistů Říčany 1925 nasadil do soutěže hned 2 družstva a v soutěži obstála velmi dobře. Obě družstva skončila lépe, než měla své ratingové nasazení. A družstvo, pod vedením E. Pospíšila, skončilo na pěkném 17. místě (nasazení 20) se 16 zápasovými body. Relativně ještě lépe skončilo B družstvo, výborně vedené kapitánkou T. Zlámanou, když skončilo na 23. místě z nasazením 37.

A družstvo hrálo ve složení: Vystrčil, Raztočný (H), Máslo, Zlámaná, Pastrnek, Chajda. Nejlépe zahrál M. Pastrnek, který získal 8,5 bodu (z 9), Za B družstvo nejvíce bodů získal P. Kurek 8(9).