Klub šachistů Říčany

2. 6. 2017

Jednoznačný postup na M ČR

29.dubna přijelo do sálu KC Labuť 22 družstev mladších žáků, aby bojovala o titul krajského přeborníka a také o postup na M ČR této kategorie. Kategorie dětí do 12 let s tím, že za šesti členné družstvo musí nastoupit povinně jedna dívka a jeden mladší žák do 9 let.

Nevím, jestli domácí prostředí bylo tolik výhodné, ale každopádně jsme suverénně vyhráli a vybojovali tak postup na červnové mistrovství, které se bude hrát 3 dny v Krnově.

Hrálo se na digitálních hodinách tempem 2 x 20 minut + bonifikace 10 vteřin na tah. Celkem 7 kol.

Domácí KŠ Říčany 1925 vyslalo do boje dokonce 6 družstev, což jasně demonstruje, jaká starostlivost o mládež v našem klubu již řadu let funguje.

21,0

Naše další družstva obsadila: „C“ – 12. místo, „E“ 15. místo, „F“ – 16. místo, „D“ – 20. místo

Úspěšná sestava našeho áčka od první šachovnice:  Strnadová M..  3,5 bodu , Hampl D. 3,5,  Němec J. 7 , Jiroušek Š., 6,5, Šmolík J. 6,5 , Pravda P. 7

Béčko bylo od medaile velmi blízko. Sestava od první šachovnice: Mandát K. 1,5 , Feix A. 4,5, Pressler T. 4, Sileš  J.2, Václavík R. 4,   Pravdová T., 5

Jaroslav Říha

Přes KP na M ČR do 8 let

Krajský přebor nejmladších, tzn. do 8 let,  se hrál v Pravoníně  v neděli 30.4. Každým rokem hraje tento turnaj více a více dětí a letos se sešlo na startu již 57 hráčů a hráček. Nejlepším zástupcem klubu byl Jan Síleš, který skončil na 12. místě.  Do první dvacítky se ještě probojoval Vojtěch Sehnoutka (15. místo) a Mikuláš Němec (19. místo).

Náš nejlepší hráč z KP, Jan Síleš, se ve dnech 13.5.-14.5. zúčastnil i M ČR této kategorie. Hrálo se v hotelu Bezruč v Malenovicích a na startu bylo 98 chlapců, což je rekordní účast. Honza se neztratil a obsadil celkově 30. místo.