Kmen Bobrů

30. 11. 2018

 V dnešní době lze trávit volný čas opravdu mnoha způsoby. Já jsem osobně jako malá vyzkoušela nepřeberné množství všech možných kroužků a aktivit, ale tím jediným, co se mnou přečkalo i mé dospívaní, byl dětský oddíl Ligy lesní moudrosti – kmen Bobrů.

 Do oddílu Ligy lesní moudrosti mě rodiče zavedli především proto, že jednotlivé oddíly mají společné schůzky pro holky a kluky všeho věku, a tak se děti v průběhu vyrůstání učí vzájemnému respektu, toleranci a pomoci.

 Když jsem začínala docházet na pravidelné páteční schůzky, jezdit na víkendové výpravy a letní tábory, chodilo do tohoto oddílu přibližně deset dětí. Na schůzkách jsme hráli velké množství her, běhali jsme po lese, poznávali jsme přírodu, naučila jsem se pevně si zavázat boty, rozdělat oheň, oškrábat brambory, zabalit si batoh a vyspat se pod širým nebem, ale především jsem zde získala velké množství kamarádů na celý život.

Jak šel čas, tak se náš oddíl začal postupně rozrůstat a přicházeli k nám noví malí členové.  Díky tomu jsem se postupně naučila být ohleduplná, solidární a nápomocná k menším a doprovázela jsem je na té cestě, kterou jsem sama jako malá vyjukaná holčička absolvovala.

Nyní se již podílím na vedení oddílu, a tak ještě více vidím do toho, co mi tento kmen přinesl a nyní přináší dalším dětem. A vím, že bych čas strávený zde nikdy za nic nevyměnila.

 V současné době jsme se velmi rozrostli (chodí k nám již padesát dětí), ale naše klubovna, ve které se scházíme především zimě a za špatného počasí, zůstala stále stejně veliká a tak se do ní už nevejdeme a nemůžeme již bohužel ani přijímat nové děti.

Proto bych se ráda obrátila na vás, zda nevíte o nějakém vhodném místě pro větší klubovnu. Děkuji vám, za kmen Bobrů

Hana Šrámková

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena