Mraveniště, Centrum volného času Říčany

28. 9. 2018

Co je nového v Mraveništi

Nový školní rok jsme letos zahájili prací na nových webových stránkách. Na adrese www.mraveniste.info můžete najít seznam všech kroužků, ale i jednorázové akce, které se chystáme v letošním roce pořádat. Seznámit se zde můžete i s týmem našich šikovných lektorů. Pro komunikaci s vámi slouží teď nová e-mailová adresa: materske-centrum@mraveniste.info, kde vám rádi s čímkoli pomůžeme a zodpovíme veškeré dotazy. I když většina našich kurzů začala již během měsíce září, je možné se na jednotlivé aktivity stále hlásit. Rádi vám cenu upravíme podle počtu zbývajících lekcí v daném kurzu.

Novinky však máme i v Mateřském centru, naší  Mravenčí školičce, kde se letos poprvé věnujeme dětem od dvou let věku a po předchozí domluvě s rodiči i dětem v plenkách.

Spoustu kurzů u nás najdou i tvořiví nadšenci. Naše čtyři lektorky keramiky si pro vás připravily různé kurzy pro předškolní i školní děti i mládež. Sudé čtvrtky večer a v sobotní dopoledne si přijdou na své i dospělí během dvě a půl hodiny trvajících lekcí, které je možné si rezervovat i jednorázově na https://mraveniste.webooker.eu/.

Pro děti jsou letos otevřeny i kurzy Tvořivé ručičky, kde si zájemci mohou vytvořit něco z keramiky a naučí se např. i malbu na sklo, kameny, textil, porcelán či plstění, smaltování, výrobu věnečků apod. Tyto kurzy se konají v budově Mraveniště na adrese Bezručova 441/23, Říčany.

Nezapomněli jsme ani na nadané žáky a studenty s lekcemi hry na klavír, kytaru a flétnu, kurzy zábavné logiky, Roboti a Arduino – programování mikroprocesorů.

I maminky potřebují svůj prostor a právě pro ně je každý pátek Mum Space a pro domluvu s batolaty můžete navštěvovat každou středu kurz znakování.

A Klub MTB &TRIAL Mraveniště již měsíc pilně trénuje na kolech TRIAL nebo MTB. Máte-li chuť se stát členy klubu nebo jste jen zvědaví a párkrát si zajezdit s dobrou partičkou šikovných kluků (i holek), neváhejte a navštivte některý z tréninků. Podrobnosti najdete na www.mtbtrial.cz. 

Školní rok je teprve v začátku, ale už teď je možné přihlásit děti mezi 6. – 15. rokem na lyžování o jarních prázdninách. Náš Joker´s klub pořádá vyhlášené zimní lyžařské expedice v Rakousku – středisku Lechtal s výborným lyžařským i společenským programem. Podrobnosti hledejte na stránkách www.jokersclub.cz . Přejeme všem příjemný rok s Mraveništěm!

Nina Šafránek Vaněčková,

koordinátorka MC

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena