Pohotovost v říčanské nemocnici již funguje!

28. 12. 2018

 

Dospělí s akutními zdravotními obtížemi z Říčan a okolí mohou již využívat lékařskou pohotovost v Nemocnici Říčany. Nabízí se zde první pomoc i následná zdravotnická péče na některém z lůžkových oddělení nemocnice. K dispozici je každý všední den i o víkendech.

Start nové lékařské služby první pomoci pro dospělé (LSPP) zahájilo vedení Nemocnice Říčany a.s. a majitel společnost AGEL za přítomnosti vedení města 5. 12. 2018. Pohotovost slouží k akutnímu ošetřování pacientů ve večerních hodinách, kdy jsou standardní ambulance uzavřeny, a také o víkendech. Konkrétně ji mohou využít zájemci ve všední dny a v neděli v čase od 18 do 22 hodin a v soboty od 8 do 12 hodin. Ordinaci najdete v pravém křídle nemocnice, naproti odběrové místnosti. Pro vyšetření pacientů je k dispozici také laboratoř a digitalizované RTG. Telefon do ordinace v čase ordinačních hodin je 323 627 526, recepce nemocnice 323 627 511.

„Myšlenka zřídit lékařskou službu první pomoci vzešla především od samotných obyvatel, středočeského kraje, ale také od vedení města. Město s více než patnácti tisíci obyvateli takovouto službu jednoznačně potřebuje, a my jsme rádi, že se nám podařilo ji personálně i organizačně zajistit,“ říká ředitel Nemocnice Říčany MUDr. Ondřej Dostál, MBA.

LSPP se pro pacienty rozšířilo spektrum nabízené lékařské péče v tomto zařízení, které také nabízí interní a chirurgickou pohotovost. Otevření lékařské služby první pomoci v Říčanské nemocnici předcházel dvoutýdenní zkušební provoz a během této doby zde byly ošetřeny tři desítky pacientů. Nejčastějšími obtížemi byla onemocnění horních cest dýchacích a bolesti zad.

„Zkušební provoz proběhl zcela hladce, všichni zdravotníci jsou zkušení a spolehliví profesionálové a především obětaví lidé, kterým bych rád i osobně poděkoval za to, že pacientům věnují svůj čas i ve večerních hodinách a o víkendech,“ uzavřel MUDr. Ondřej Dostál s tím, že všichni lékaři vykonávající služby na pohotovosti mají atestaci pro všeobecné lékařství nebo interní kmen a garanci lékařem s akreditací pro všeobecné lékařství.

„Je skvělé, že nový vlastník Nemocnice Říčany, a.s., kterým je skupina AGEL, rozšiřuje služby. Pohotovost v Říčanech citelně chyběla a lékařům i vedení se sluší poděkovat,“ oceňuje službu starosta Říčan Vladimír Kořen (Klidné město).

Kateřina Lauerová

Tisková zpráva města

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena