SENIORCENTRUM ŘÍČANY

30. 6. 2018

 Jaro jsme završili komentovanou prohlídkou zámku Libochovice, rozhledny Stříbrník a archeoparku Březno. Počasí bylo příjemné, skoro by se dalo říci cestovatelské. Zámek je jedním z nejhezčích raně barokních zámků u nás a prohlídku jsme si opravdu užili. I rozhledna Stříbrník je hodně zajímavá stavba z roku 1910. A závěr zájezdu tvořila komentovaná prohlídka Archeoparku Březno. Ten je výsledkem archeologického výzkumu z roku 1981. Poznali jsme, jak žili naši předkové, co všechno už znali a uměli. Červen proběhl také ještě ve znamení třídenního rekondičního pobytu (letos již druhého) na Šumavě poblíž Kašperských hor. Ani letní měsíce nebudou výjimkou, takže se budete moci těšit na výlet na hrad Valdštejn nebo na výstavu Země Živitelka. Některé pravidelné akce se na dobu letních měsíců přerušují, ale hned z podzimu se na ně budete moci opět těšit.

                                                                  Irena Moudrá

předsedkyně správní rady

 

Aktivity Klubu Senior zabezpečuje Seniorcentrum Říčany od června 2011 a jsou určeny všem seniorům a zdravotně postiženým občanům (není nezbytná registrace za člena Klubu). Stačí se jen přihlásit na konkrétní akci nebo se dostavit dle aktuálního programu. Seniorcentrum Říčany je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb.

Pravidelné akce:

Pravidelné akce, na které jste zvyklí, se po dobu letních prázdnin přerušují a těšíme se, že vás opět budeme moci přivítat od září, resp. října.

Akce:

ν 10. července, úterý – Prohlídka hradu Valdštejn a města Turnov

Jednodenní autobusový zájezd. Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje.  Na programu bude i poznání dalších kulturních a přírodních zajímavostí  oblasti (město Turnov, obec Příšovice, hrad Drápské světničky, …).

Příspěvek  účastníků: 340,- Kč (vstupné, doprava, pojištění, tištěný materiál). Místa odjezdu: 7:45h aut. zastávka K Žel. stanici, 7:50h aut. zastávka Rychta, 7:55h aut. zastávka Sukova ul., 8:00h aut. zastávka Masarykovo nám.

 

ν 25. srpna, sobota – Zájezd do Českých Budějovic – výstava Země Živitelka

Jednodenní autobusový zájezd do Českých Budějovic. Výstava zemědělské techniky, zemědělské a rostlinné výroby, lesního a vodního hospodaření apod. Kulturní program spojený s dožínkami. Možnost navštívit centrum města a plavecký bazén. Účastníci obdrží slevový kupón na akce v roce 2019 ve výši 100,- Kč. Odjezd: 7:00h aut. zastávka Masarykovo nám., 7:05 h aut. zastávka Sukova ul., 7:10h aut. zastávka K Žel. stanici.

Příspěvek účastníků: 250,- Kč (zahrnuje dopravu a pojištění). Přihlášení a úhrada zálohy ve výši 100,- Kč do 10. 8. 2018.

Kontakt (informace a přihlášky):

Irena Moudrá, tel.: 732 383 424,

e-mail: seniorcentrumricany@centrum.cz, kontaktní místo: DPS Senior, Komenského nám. 1850, Říčany.

Návštěvní den (ostatní dny a hodiny dle domluvy):

třetí pondělí v měsíci 14:30 – 16:30h. První pondělí tentokrát kancelář nebude otevřena, ale jsme vám k dispozici od 14 do
17 h v sále Kulturního centra Labuť.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena