TŠ Twist Říčany

28. 12. 2018

Rokenrol nás baví, Twist je ten pravý!

Nová sezona, nové výzvy, nové skupiny. Do nového roku vstupujeme v Taneční škole Twist Říčany naplno a těšíme se. A že máme na co navazovat.

Když v roce 2001 už tenkrát zkušení trenéři Zuzana Boháčková a Jiří Boháček zakládali TŠ Twist Říčany, asi netušili, jak moc bude jejich práce úspěšná.

Zuzana Boháčková vedla do té doby říčanský oddíl latinských tanců Allegro a sama tančila léta latinskoamerické tance v nejvyšší mezinárodní třídě. 

Jiří Boháček patří mezi zakladatele akrobatického rokenrolu v Československu. Úspěšně reprezentoval zemi na mistrovstvích světa a Evropy.

TŠ Twist Říčany začínala v Říčanech z ničeho, první skupinka dětí ani nevěděla, jak rokenrol vypadá. Ale úspěchy se po dlouhodobé práci s úplnými začátečníky dostavily. Od roku 2007 jsou choreografie Jiřího a Zuzany každý rok (!) ve finále mistrovství světa a Evropy.  Do finále MS a ME se jejich svěřenci protančili jak v párových formacích rokenrolu, tak i v Boogie-woogie a samozřejmě v dívčích formacích. 

Mnohaleté zkušenosti – stovky spokojených členů – vynikající výsledky.

TŠ Twist Říčany si získávala prestiž postupně. Trvalo to léta, než se vybudoval systém tréninků i organizace. Dnes trénují ve Twistu, kromě Jirky se Zuzkou, zejména odchovanci TŠ Twist Říčany. Všichni mají trenérské vzdělání. Mimochodem TŠ Twist je největší český rokenrolový oddíl v ČR. V roce 2018 získal oddíl i titul „Nejúspěšnější oddíl soutěže“.

TŠ Twist Říčany získal tři zlaté medaile z mistrovství světa, dále stříbrné a bronzové jak z MS, tak z ME. Samozřejmě i mnoho titulů mistrů ČR a spoustu dalších cenných triumfů.  Tituly na mistrovství České republiky získává TŠ Twist jak v dívčích formacích, párových formacích, tak i v párech.

Naši hlavní vedoucí mají know-how, které asi těžko leckdo napodobí.  Léta praxe a vzdělání v tanečních oborech z nich tvoří špičkové světově uznávané trenéry.

V dalším čísle představíme celou desítku trenérů, bez kterých by TŠ Twist nemohla mít na 200 spokojených členů.

Na závěr ještě poděkování městu Říčany za finanční podporu akce „Vánoční TWISTování“, které se konalo v hale Na Fialce 15. prosince.

Za TŠ Twist Říčany Jiří Boháček

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena