Velký BIGMAN z Říčan

24. 9. 2013

První prázdninový víkend se v Praze uskutečnil náročný závod BIGMAN. Rodilý Říčaňák Pavel Herda zde získal právě titul BIGMAN. Šlo o sedmý ročník dvoudenního závodu, který je zároveň mistrovstvím světa a mistrovstvím ČR. Je to kombinace terénního triatlonu, skládajícího se z 1 km plavání, 25 km terénní cyklistiky, 5 km běhu v terénu a dlouhého triatlonu Ironman – 3,8 km plavání, 180 km silniční cyklistiky, 42,2 km maratónského běhu ve dvou po sobě následujících dnech. Konečné pořadí se stanoví součtem časů terénního a dlouhého triatlonu a závodník musí závod dokončit v časovém limitu 21 hod. Pavel Herda se ve své věkové kategorii umístil na 9. místě a v mezinárodní účasti byl 27. celkově. Svým výkonem se součtem časů 15:19:41 hod. se zařadil do prestižního klubu BIGMAN jako 74. světový triatlonista a získal tak zlatý přívěšek s pořadím v této elitní skupině.

Motto závodu naprosto vystihuje jeho náročnost – „BIGMAN je výzvou, která nechá člověka klesnout až na samé dno psychických i fyzických sil, aby mohl v cíli zažít ten neopakovatelný pocit štěstí z překonání sama sebe.“

Jedná se o další extrémní výkon doktora Pavla Herdy, který dokázal skloubit svoji náročnou profesi lékaře s tréninkovými dávkami i rodinným životem a startuje kromě triatlonů rovněž třeba i v horském ultramaratónu Beskydská sedmička – běžeckém závodě přes sedm hlavních vrcholů Beskyd v délce 87 km a se součtem nadmořských výšek 8.205 m – i proto je Pavel nominován v anketě „Říčanský sportovec roku.“