XVII. koloběžková Grand prix

27. 9. 2019

Jak je již nepsaným pravidlem za poslední léta, tak druhá sobota v září patřila na Masarykově náměstí v Říčanech malým i velkým při závodech na koloběžkách i odstrkovadlech. Nejinak tomu bylo i letos, a to konkrétně 14. září, kdy se konal v pořadí již 17. ročník Koloběžkové Grand prix. Přes různé výkyvy, které letošní počasí mívalo dost často, se toto odpoledne velmi vydařilo a sluníčko nás nechalo vzpomenout na prázdniny. Možná právě vidina posledního prosluněného víkendu byla příčinou toho, že se tentokrát dostavil nejmenší počet účastníků za dobu konání této akce. Konkrétně závodilo celkem jen 128 závodníků a své účasti určitě nelitovali, protože sponzoři a dárci různých věcných cen byli tentokrát velmi stědří. Vždyť najít v tašce s odměnami (mimo jiné) vynikající džusy PURE, nebo Power banku a termohrníček zn. Mercedes jen za to, že se trošku projedu po náměstí, stálo za to.  Přesto, že vyhrát chtěl asi každý, tak i ten, kdo se neumístil na stupních vítězů, si nakonec odnesl nějakou menší pozornost, nebo sladkost.  Závody se obešly bez vážnějších pádů, takže zdravotnická pomoc, v osobě MUDr. Broukala, byla bez práce. Nechyběla (stejně jako v letech předešlých) firma YEDOO, která koloběžky nejen seřizovala, ale i půjčovala a tak se projet mohl opravdu každý.  Novinkou letošních závodů byl nejen stánek s cukrovou vatou nebo velkoplošná obrazovka, kde se krom spotů sponzorů a přispěvatelů promítaly fotky z minulých ročníků (což diváci uvítali), ale také přítomnost profesionální fotografky Katky Havlíkové, díky níž budou momentky ze závodu ve velmi dobré kvalitě. Na dobrovolném startovném, jehož celý výtěžek putoval do Dětského domova ve Strančicích, se letos vybralo (i přes menší účast) krásných 6 124 Kč, za což patří všem dárcům velký dík. Závěrem mi tedy již jen zbývá pozvat vás na příští 18. ročník, který se bude konat opět druhou sobotu v září. Kompletní výsledky a foto ze závodů najdete na stránkách www.kolobrnda.unas.cz