Aquapalace Praha má tobogán s virtuální realitou

1. 2. 2019

Češi mohou cestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Umožní jim to celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu VR SLIDE pocházející ze Silicon Valley, světového centra IT a technologického průmyslu.

Unikátní zařízení jako první kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže v okamžiku přenést do prostředí nekonečného vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety, nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám. Jedinečnou a velmi reálnou podívanou dokonale umocní dynamický pohyb, který člověk zažívá při sjezdu tobogánu.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360o pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Jedinečný prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

Virtuální realita na tobogánu zprostředkovává lidem novou dimenzi vodní zábavy, která u nás dosud neměla obdoby. Jsme proto velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“ sdělila Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha. Atrakce nesoucí název „Magic“, který vzešel z diváckého hlasování, byla slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 17. ledna za účasti Jakuba Koháka a Elišky Bučkové.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena