Cesta integrace, o. p. s.

28. 9. 2018

Bezplatná dluhová poradna

Cesta integrace provozující v Říčanech od roku 2007 Občanskou poradnou se nově více specializuje i na dluhové poradenství, finanční gramotnost a služby v oblasti oddlužení dle příslušné akreditace Ministerstva spravedlnosti ČR, jakožto v současnosti jediná organizace v regionu. Všechny služby poskytuje zdarma.

Pro koho jsme určeni a s čím můžeme pomoci? Pro všechny z Říčanska, kteří řeší, nebo jim hrozí finanční problémy spojené s půjčkami, splácením, dluhy, exekucemi a potažmo s bydlením či zaměstnáním a potřebují poradit směr, jak své problémy řešit a to včetně případného podání návrhu na oddlužení dle zákona o insolvenci.  V neposlední řadě nabízíme bezpečné, důvěrné a nezávislé prostředí. 

 Kde nás najdete? Masarykovo nám. 6/17, 25101 Říčany. Prosíme o přechozí objednání na tel. 312 315 284 nebo emailem dluhovaporadna@cestaintegrace.cz.  Více informací na www.cestaintegrace.cz.

Projekt „Cesta z dluhů“ realizován díky finanční podpoře z Operačního programu Zaměstnanost, č. projektu: CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0008979 a spolupráci s MAS Říčansko, o.p.s.                                                  

Dopravní výchova mladých cyklistů

 Podzim je v neziskové organizaci Cesta integrace věnován tématu bezpečnost v dopravě. Začíná další běh dopravní výchovy. Čtvrťáci z Říčan a okolních škol se mají na co těšit! V průběhu roku je čeká minimálně osm hodin teoretické i praktické výuky, kdy se nejenom naučí dopravní předpisy, ale vše si vyzkouší na dětském dopravním hřišti v Říčanech. Na výuku finančně i materiálně přispívá BESIP – Ministerstvo dopravy ČR či město Říčany. Vyškolení pracovníci Cesty integrace pak děti provedou rozsáhlou výukou, kdy se věnují značkám, výbavě kola, křižovatkám, správné jízdě… Završením je pak jarní část, kdy děti píší test a jezdí na body a za úspěšné složení získají průkaz cyklisty. Na jaře bylo do projektu zapojeno 39 tříd z 21 škol, 759 žáků! Výuka je pro školy zcela zdarma.

Na letošní školní rok jsme od BESIP a firmy AUTHOR dostali dvě zcela nová kola a helmy, velmi děkujeme! Pokud vy máte doma nepotřebné kolo velikosti rámu 24 nebo 26, a chcete je věnovat pro dobrou věc, budeme velmi rádi.

Za lektorský tým Markéta Hubínková,

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena