Krabice od bot aneb Děti darují dětem

28. 12. 2018

O krabicích do třetice, aneb jak to letos dopadlo

 

Akce Krabice od bot má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům.

Po loňské smršti (23000 krabic) upravila Diakonie pro sedmý ročník projektu pravidla sběru dárků. Každé sběrné místo sbíralo jen takový počet dárků, které ve své oblasti dokázalo rozdat. Dárci si rezervovali konkrétní dítě (dle věku a pohlaví) na seznamech převážně zveřejňovaných na webových stránkách jednotlivých sběrných míst.

O 134 dárků na našem seznamu se strhla doslova bitva, během dvou dnů jich byla rezervována více než stovka a do týdne byly rozebrány všechny. A nutno dodat, že i kompletně doručeny, a to pro HoSt Home-Start, organizaci pomáhající rodinám v obtížné soc. situaci, nízkoprahovému klubu Zvonice z Českého Brodu a Poděbrad a ACORUS – centru pro osoby ohrožené domácím násilím. Vlastní seznam 35 dárků přímo pro říčanské střežila paní učitelka Jana Michaličková ve školce Čtyřlístek, jež navíc rodičům připravila podrobný tištěný návod, pro Klub cesta připravily pod vedením Veroniky o víkendu dárky děti z klubu Kormidlo, které vytvořily vlastní balicí papír a dárky v rámci výletu do Říčan samy přinesly. Tradičně balili Pramínci, a to pro statek Vlčkovice a OSPOD Votice.

Krabice byly nádherné - nakonec nám jich rukama (několikráte) proběhlo 275, a na všech bylo patrné, že si na ně dárci našli dostatek času a s přípravou si vyhráli. Velký dík jim všem!

Co je však nejdůležitější: k dětem se dárky dostaly prostřednictvím lektorů, terénních a sociálních pracovníků, kteří jim svůj čas a pozornost věnují po celý rok, nejen v čase vánočním. A o tom to přece je… Krásný nový rok!

Více informací naleznete na www.krabiceodbot.cz.

Eva Horáčková Jungmannová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena