Pěvecký sbor Elišky Erlichové

1. 2. 2019

10. narozeniny Pěveckého sboru Elišky Erlichové

Dovolte mi ohlédnout se ještě o nějaký ten týden a zpátky, kdy se v předvánočním čase, jako již tradičně, konal v divadle U22 koncert dětí Pěveckého sboru Elišky Erlichové a žáků sólového zpěvu.

V září to bylo 10 let, kdy mi na hodině (tehdy ještě ve volnočasovém centru Mraveniště) usedlo osm žáků. A před dvěma měsíci mě při pohledu na zaplněné pódium, kde stálo 95 dětí, přemohlo upřímné dojetí . Koncert jsme se nesnažili šperkovat něčím výjimečným - zvát hosty zvučných jmen, instalovat velké projekce a vypouštět na oslavu stovky balónků. On byl výjimečný právě tím, že jsme to deset let pořád my, stejní a odhodlaní předávat dětem radost s písničkou na rtech. Především si vážím a jsem na to náležitěně hrdá, kolik dětí se k nám během deseti let připojilo... a mnoho jich zůstává po mém boku již řadu let.

Naše vystoupení se opět neslo v duchu rozličných žánrů a melodií. Diváci se tak mohli těšit z vystoupení dětí od školkového věku až po dospělé holky a kluky. Večerem opět příjemně a suverénně provázela Zuzana Macková. Příznivců sboru bylo letos již tolik, že koncert opět posunul kapacitní hranice a děti měly v sále přes 300 diváků. Atmosféra byla proto více než pompézní.

Moji milí zpěváčci, ze srdce vám děkuji, že jste ze sebe všichni do jednoho vydali maximum a rozdali ten večer opravdu moře radosti. Slzy jsme prolévali všichni právem. Díky patří ale také  rodičům a kamarádům, kteří nám velmi pomohli během příprav. Dále pak manželům Frydrychovým za sladké dobroty z jejich pekařství a také za to, že jsou nám po boku od samého počátku. S velkou úctou děkuji mým milým žákyním a nyní už i kolegyním - Berenice Selixové a Kačce Pokorné - za velkou pomoc s vedením dětí na hodinách sboru, ale také za plné pracovní nasazení při všech našich vystoupeních.

Během prosince 2018 nás čekalo ještě několik krásných vystoupení. Především naše už srdcová záležitost s Olivovou nadací a překrásným benefičním koncertem v kostele Sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Děkujeme proto milým lidem, paní ředitelce Petře Odstrčilové a panu předsedovi správní rady Josefu Srbovi, za každoroční pozvání.

Závěrem bych take ráda vyzdvihla senzační vystoupení holek a kluků z nejstarší věkové kategorie v OC Chodov několik málo dní před Vánocemi. Jejich přístup, výkon i energie, kterou dali do vystoupení, si právem vysloužila mnoho obdivu a pochval.

Po tomto krátkém shrnutí mi jistě uvěříte, že mám být, a také jsem, na co pyšná. Všichni členové sboru mi tento pocit dopřávají týden co týden již deset let.

Eliška Erlichová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena