Pozvánka na Lesní běh Říčany XCR

28. 9. 2018

 

V minulém vydání Říčanského Kurýru jsem vám v krátkém příspěvku popsal svoji účast na letošním mistrovství světa v běhu do vrchu. Nyní bych vás všechny, kdo aktivně běháte na jakékoliv úrovni, pozval na tradiční již 37. ročník Lesního běhu, který pořádá Běžecký klub Říčany.

Závod se uskuteční v sobotu 13. října 2018 na již několik let neměnné trati v údolí potoka Rokytka.

Samozřejmou součástí akce jsou samostatné závody v celkem deseti dětských kategoriích. Délky odpovídají věku, od 350 m pro nejmenší po 1750 m pro starší žactvo. Také dospělí jsou vyhodnocováni podle věkových kategorií, ženy tři kategorie, muži pět kategorií. Letos jsme na základě připomínek starších veteránů zařadili kategorii mužů nad 70 let. Uvidíme, jak se tato kategorie ujme.

Další změnou je měření časů čipovou technikou, a to u všech kategorií, tedy i dětských, a možnost přihlášení předem. Přihlášky na místě budou také možné, ale s mírnou přirážkou, to kvůli motivaci hlásit se předem.

Jako první v 9:45 vyběhne na svůj závod starší žactvo a jako poslední dětská kategorie minižáci. Vyhlášeno a odměněno bude vždy prvních pět nejlepších v každé kategorii (jako ve světových pohárech).

V 12:15 odstartujeme závod dospělých, a to všechny kategorie najednou. Také zde vyhlásíme vždy prvních pět v každě kategorii.

Veškeré konkrétní informace, včetně odkazu na přihlášky, jsou k dispozici na www.ricany.cz/org/bezeckyklub/ v sekci Lesní běh a na facebooku Lesní běh.

Tímto bych chtěl pozvat všechny, koho baví běhat. Nezáleží na výkonnosti a už vůbec ne na věku. V případě potřeby na každého v cíli počkáme.

Mohu slíbit klidnou, běžecky - rodinnou atmosféru, bez zbytečně hlučných projevů, žádný cirkus.

Za pořadatele z BK(Běžecký klub) Říčany Miloš Smrčka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena