Říčanský komorní orchestr zve na adventní recitál sopranistky Miroslavy Časarové

30. 11. 2018

 Novou koncertní sezónu zahájil Říčanský komorní orchestr slavnostním koncertem ku 100. výročí založení Československé republiky 28. října ve Strančicích. Program koncertu zahrnoval skladby tematicky spojené s historií českých zemí a Československé republiky.

Hlavní protagonistkou koncertu byla sopranistka Miroslava Časarová, kterou měli již posluchači příležitost slyšet na jarním koncertu Říčanského komorního orchestru v minulém roce.

Miroslava pochází z malé vesničky Křepiny na Vysočině. Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a hudební výchova a v posledním ročníku vysoké školy začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Během studií získala první místo v celostátní Soutěži konzervatoří v Pardubicích, stala se laureátkou soutěže Ad Honorem Mozart a na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka jí byla udělena cena za nejlepší interpretaci soudobé hudby. V roce 2007 se stala členkou divadla RockOpera Praha a je stálým hostem na koncertech Hudby hradní stráže a Policie ČR. Na operních prknech debutovala v divadle J. K. Tyla v Plzni, následovaly role v divadle F. X. Šaldy v Liberci a v Severočeském divadle v Ústí nad Labem.  Zpívala v Římě, Vatikánu, Miláně, Paříži a Trentu. Své recitály sama s velkým úspěchem a vtipně moderuje.

Adventní recitál Miroslavy Časarové, na který vás srdečně zveme, uvedeme v pondělí 10. prosince od 19:30 v KC Labuť.

Na programu koncertu zazní světoznámé skladby, písně a árie s vánoční tématikou od A. Dvořáka, F. M. Bartholdyho, P. Warlocka, L. Cherubiniho, C. Francka, G. Pucciniho, B. Brittena, I. Berlina, F. X. Grubera a dalších. Kromě Miroslavy Časarové vystoupí i další sólisté – harfistka ND Barbora Váchalová, hobojistka Štěpánka Andělová a klarinetista Jaromír Jech. Doprovod a orchestrální skladby provede Říčanský komorní orchestr pod taktovkou uměleckého vedoucího ŘKO a houslisty ND Petra Anděla.

Věříme tomu, že vás program koncertu zaujme a těšíme se na vaši návštěvu.      

Za ŘKO Milan Pračka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena