Skautské středisko Lípa Říčany

30. 11. 2018

Skauti oslavili 100 let od založení republiky

V sobotu 13. 10. 2018 se u klubovny na Marvánku sešli všichni skauti z říčanského střediska Lípa, aby společně oslavili výročí 100 let od založení Československa. Shromáždění to bylo velké –  celkem se nás sešlo přes sto dvacet skautů. Mimo všech oddílů z Říčan totiž přijeli i skauti z našeho oddílu v Mnichovicích.

Na programu byla velká hra po městě, při které si skauti a skautky vyzkoušeli, jaké to bylo při zakládání republiky, kdy skauti doručovali dopisy a depeše mezi úřady. Po hře a slavnostním nástupu následovalo zasazení lípy, při kterém každý přiložil ruku k dílu a přisypal trochu hlíny (v okolí klubovny tak poroste již třetí lípa – první pochází z roku 1969 a byla zasazena při příležitosti postavení klubovny, druhá byla zasazena v roce 1989 ku příležitosti obnovy Junáka).

Na závěr se všichni usadili u velkého ohně, zazpívali své oblíbené táborové písně, společně zavzpomínali a vůdce střediska předal skautská vyznamenání zasloužilým vedoucím.

Akce se vydařila a mnoho nových dětí tak mohlo poprvé vidět, kolik skautů v Říčanech vlastně je. Příští rok se jako celé středisko určitě sejdeme znovu, tentokrát v ještě větším počtu, neboť od listopadu máme nový oddíl v Kolovratech.

Lukáš Pavelka,

zástupce vůdce střediska

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena