Týden seniorů

28. 9. 2018

Užijte si s městem Týden seniorů

Již skoro třicet let je v kalendáři první říjen věnován Dni seniorů. Město ve spolupráci s místními organizacemi a podnikateli pro ně proto připravilo řadu kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí, a to ne na jeden den, ale rovnou na celý týden.

Seniorcentrum spolu s městem pořádá dvě taneční odpoledne – v Labuti zahraje 1. října skupina Pražští pardálové a o tři dny později si mohou senioři poslechnout lidové písničky v podání harmonikářů v restauraci Sport. Muzeum Říčany pozvalo naše seniory na výstavu „Tohle je válka (1914–1918)“, v mimořádné dopolední verzi s provedením městským historikem.

Centrum Na Fialce zve seniory na návštěvu prvních přednášek v rámci Centra celoživotního vzdělávání, kde se mohou něco dozvědět o cestování po Austrálii a o magické Praze. Fialka v zimním semestru nabízí i další obory – Naše hrady a zámky a Zdravý životní styl, celoročně pak jazykové kurzy, výuku moderních technologií anebo zdravotní jógu. Jógu pro ročníky nad 55 let si tu rovněž můžete na začátku října vyzkoušet, stejně tak cvičení na bolavá záda. Na sport, konkrétně na bruslení, láká i Merkur Ice Arena. Její majitel Martin Altrichter k tomu říká: „Jsem rád, že do programu týdne seniorů bylo zařazeno i bruslení, a opravdu se těším, že se s některými odvážlivci osobně na ledě potkám.“ Den seniorů není však jen svátkem starší generace, ale má být i časem k zamyšlení generací mladších. Místostarosta Zdeněk Hraba (STAN Říčany), který má v našem městě otázku seniorů na starosti, k tomu říká: „Zapomínat nesmíme na lidi, kteří už nemohou být tolik aktivní a potřebují více či méně pomoci. Je skvělé, že u nás funguje domov s pečovatelskou službou nebo stacionář.“ A právě do těchto zařízení a do Domova Pod Kavčí Skálou se mohou zájemci podívat v rámci dnů otevřených dveří, prohlédnout si prostory, promluvit s personálem a dozvědět se něco o podmínkách pobytu.

Kompletní přehled akcí pro seniory, které jsou zdarma, najdete v následující tabulce.

                                           Zdeněk Hraba, místostarosta

 

Kdy

Kde

Akce

1. 10. od 8 do 10 hod.

Merkur Ice Arena

Bruslení pro seniory

1. 10. od 13 hod. a 2. 10. od 13 hod.

Fialka

Cvičení pro zdravá záda

1. 10. od 14 hod.

KC Labuť

Setkání s hudbou

1. –5. 10.

DPS Senior a Stacionář Olga

Dny otevřených dveří

1. –5. 10.

Muzeum Říčany

Výstava Tohle je válka (1914–1918) – komentovaná prohlídka 4. 10. od 9:30

2. 10. od 14 hod.

KC Labuť

Povídání s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem

2. 10. od 9 hod.

Fialka

Přednáška Dobrodužství cestování – Austrálie

2. 10. od 13 hod.

Fialka

Přednáška Umělci a jejich města – Praha magická

4. 10. od 9 hod.

Fialka

Jóga 55+

4. 10. od 14 hod.

Restaurace Sport

Posezení s lidovými písničkami

11. 10. od 14:30

Stacionář Olga

Posezení s hudbou a návštěva sociálních pracovníků z Polska

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena