ZÁKLADNÍ ŠKOLA u ŘÍČANSKÉHO LESA

1. 2. 2019

VÁNOČNÍ TVŮRČÍ DÍLNY; VÁNOČNÍ JARMARK A VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ; PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ; VÁNOČNÍ SPORTOVNÍ TURNAJE;

VÁNOČTVŮRČÍ DÍLNY

19. 12. proběhly tradiční vánoční tvořivé dílničky, kde si letos mohli děti se svými rodiči vyrobit betlém z květináčků, zimní věnec, uplést vánočních ozdoby z papíru nebo stromek z bambulek. V pěti odděleních družiny se v příjemné předvánoční atmosféře vyrábělo, povídalo, poslouchaly se koledy a dokonce se i zpívalo. Děkujeme našemu týmu vychovatelek za pomoc při tvoření a těšíme se na další společné tvoření.

Zuzana Pokorná

 

VÁNOČJARMARK A VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ

Stejně jako každý rok jsme i v letošním předvánočním čase roce pozvali rodiče na vánoční Jarmark. Děti si za pomoci svých třídních učitelů pro své nejbližší připravili vánoční písničky, básničky, secvičili divadlo, vyrobili spoustu dárečků, napekli dobroty, zahráli si deskové hry nebo si vyrobili vánoční předměty v dílnách organizovaných družinou. Vánoční Jarmark byl i milou příležitostí pro setkání učitelů a rodičů jinak než nad prospěchem či chováním žáků. A stejně jako vloni nacvičili vyučující cizích jazyků s druhostupňovými třídami pásmo anglických, německých a nově i španělských a francouzských vánočních písní a básní. Tentokrát jsme představení uspořádali v prostorách kina na Fialce, ale lístky byly velmi rychle vyprodané a na mnoho rodičů se nedostalo. Příští rok se tedy zpívání přesune do KC Labuť. Poslední předvánoční den ve škole zazpívali a zarecitovali žáci v tělocvičně kamarádům z prvního stupně. Velký dík patří jazykové sekci a především p. uč. Janě Uríkové za bezchybnou organizaci akce.

Zuzana Pokorná

 

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮAUDIOWORKSHOP V ČESKÉM ROZHLASE

V projektu Příběhy našich sousedů nastal den „D“ nebo raději řekněme  Den „R“.  15. ledna 2019 se náš tým (tentokrát Simona, Kuba, Filip a Šimon) vydal do Českého rozhlasu, abychom nahráli krátkou reportáž ze života našeho pamětníka, pana Svobody. Dalo nám velkou práci dosáhnout požadované délky pouhých tří minut. Na výběr jsme měli 78 minut vzpomínek a řadu dalších materiálů, které jsme už shromáždili. Jak vybrat to podstatné, na co se zaměřit, jak myšlenky spojit – to jsme řešili už od prosince. Po konzultaci s redaktorem jsme dokončili finální verzi a začali se střídat u mikrofonu. Naše úvodní věty doplňuje vyprávění pana Svobody. Nahrávka bude umístěna na stránkách projektu a my už připravujeme závěrečnou prezentaci na 8. března 2019, kdy se všechny týmy sejdou Na Fialce a představí své pamětníky.

Jakub Kolář, Filip Král, Šimon Krištůfek,

Simona Petržílková (9. A)

 

VÁNOČNÍ SPORTOVNÍ TURNAJE

Měsíc prosinec s sebou přináší jeden z nejkrásnějších svátků v roce. Všichni se těšíme na Vánoce, v domácnostech vrcholí pečení cukroví a sváteční úklid, ve škole se zpívají koledy a připravují besídky. U nás jsme se rozhodli zpříjemnit si adventní čas míčovými sporty. Děti ze 4. a 5. ročníků se utkaly ve vybíjené. Každá třída daného ročníku vytvořila svůj tým v čele s kapitánem. Žáci, kteří nenastoupili v poli, se pak proměnili v diváky a neutichající fanoušky, čímž vytvořili báječnou atmosféru. Pro starší žáky 6. až 9. ročníků jsme si připravili sportovní klání v netradiční disciplíně – „Bum bác ballu“. Tato sportovní hra vychází ze základů volejbalu, jen míč je poněkud větších rozměrů. Pro účely této hry používáme velký nafukovací gymnastický míč. Týmy na bum bác ball jsou tříčlenné, přičemž všichni členové musí nejen dobře odbíjet, ale také být rychlými, hbitými a bystrými hráči. Bez těchto vlastností jen těžko svého soupeře přehrají. Oba sportovní turnaje vnesly do předvánočního času trochu odlišnou soutěžní atmosféru, která naplnila naši myšlenku radosti z pohybu. Všem účastníkům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Monika Dobešová, Kateřina Raková, kabinet TV

 

3. ZŠ u Říčanského lesa hledá

asistenta/asistentku

na částečný nebo plný úvazek. Nástup ihned.

Bližší info na dalibor.dudek@zs.ricany.cz nebo na tel.: 323 666 555

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena