Adaptační skupiny na jaře, dny otevřených dveří a zápisy

1. 3. 2024I letos otevíráme pro rodiče s dětmi adaptační skupinu. Jejím záměrem je vyzkoušet si Pramínek nanečisto. Skupina začíná 11. dubna a končí 16. května a koná se vždy ve čtvrtek od 10 do 12 hodin na Zahradě. Více informací najdete na našem webu www.lesniklubpraminek.cz.

Pokud se chcete o Pramínku dozvědět více, zveme vás na dny otevřených dveří 27. března (středa) a 9. dubna (úterý) – vždy od 9 do 11 hodin a netradiční den otevřených dveří proběhne odpoledne v neděli 23. dubna (od 13 do 17 hodin) v rámci oslavy Dne Země.

Zápisy do Pramínku se uskuteční 29. a 30. května. Před zápisem je třeba vyplnit a poslat přihlášku, kterou najdete také na našich stránkách. Těšíme se na setkání v lese.

Lesní dopoledne pro maminky s malými dětmi

Lesní dopoledne se konají každý čtvrtek od 10 do 12 hodin na naší Zahradě nebo v lese a jeho program najdete na našem webu. Přijďte s vašimi dětmi pobýt a spočinout v příjemném prostředí Zahrady a lesa se zajímavým programem.

Letní příměstské tábory s Pramínkem

Již potřinácté se letos v létě těšíme na radostná setkání, tvoření, hraní, putování a dovádění v přírodě. Připravili jsme tábory pro děti předškolního i školního věku. Tábory vedené Lesním klubem Pramínek se konají převážně venku. Podobně jako malí Pramínci i na táborech jsou děti vedené k ochraně přírody, jejímu vnímání a poznávání, vlastní odpovědnosti a samostatnosti. Domeček a jurta na louce u hájovny v říčanském lese a jurta na Zahradě slouží dětem jako zázemí pro odpočinek a pro případ velké nepřízně počasí. Mnohem častěji nás ale potkáte na louce, v lese, u potoka nebo u rybníka.

Dramaticko-divadelní tábor pro ty, kteří si rádi hrají na něco i pro někoho

(8.–12. 7. 2024, pro děti 6–10 let)

Čekají nás rozmanitá herecká cvičení s tělem, hlasem, prostorem, loutkou i maskou, tvorba etud podle literární předlohy, scénografické tvoření i výpravy do lesa.

Dobrodružství s příběhem – Agnes a zakázaná hora

(15.–19. července 2024, pro děti 6–10 let)

Inspirováni knihou Agnes a Zakázaná hora vstoupíme na Zakázanou horu a budeme hledat svůj neobyčejný dar.

Nomádi

(15.–19. 7. 2024, pro děti 7–11 let)

Nomád je ten, kdo putuje. Putuje po kraji zlehka a s radostí. Všechno, co potřebuje, má kolem sebe a při sobě. Zveme děti na společné putování a pobývání pod letní oblohou.

Lesem křížem krážem

(22.–26. 7. 2024, pro děti 7–11 let)

Tábor plný pohybu, v přirozeném prostředí lesa. Procítíme pevnou zemi pod nohama, budeme putovat, hrát si, koupat se. Uvaříme si na ohni, prozkoumáme bližší i vzdálenější okolí podle vlastní mapy. Jednoduše si užijeme letní slunce i stín lesa naplno. Kromě výletů nas čekají lanové aktivity, práce s nožem a nejoblíbenější hry a pohybové aktivity z lesní školky i z woodcraftu.

Vlněný tábor

(29 .7. – 2. 8. 2024, pro děti 6–12 let)

Týden plný ovčí vlny a jejího bohatství. Budeme vlnu prát, česat, barvit, plstit a zkusíme i předení. Vyrobíme si své malé vřetánko a vlastnoručně připravenou vlnu upředeme. Podíváme se do tajemství vlněných plstěných ozdob. Ukážeme si i tvoření nomádských vzorů, kterými jsou zdobeny tradiční koberce v asijských jurtách.

 

Všechny tábory stojí 3700 Kč.

V ceně táborů jsou zahrnuty obědy a pitný režim po celý den.

Další informace o táborech naleznete na webu LK Pramínek, pro více informací pište na tabory@lesniklubpraminek.cz.

 

Olga Jarkovská

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena