Bezpečnost a infrastruktura

Městská policie radí a informuje

30. 6. 2024

Z knihy událostí 23. května, 04.04 Při kontrolní a hlídkové činnosti si strážníci u kruhového objezdu ulic Říčanská a Rooseveltova všímají požáru osobního motorového vozidla. Řidič se naštěstí nachází mimo vozidlo a k jeho zranění nedošlo. Strážníci usměrňují provoz ostatních...

pokračování


Co nového u hasičů

30. 6. 2024

Vážení a milí čtenáři našich příspěvků, léto je již v plném proudu a sním začalo i období požárů. Ačkoliv jsme stále připraveni kdykoliv zasáhnout, lze tomu předcházet. Pokud se rozhodnete grilovat, opékat buřty či si jen tak udělat pohodu u ohně, mějte po ruce nějakou vodu, kterou můžete...

pokračování


Co nového u hasičů

31. 5. 2024

Vážení přátelé, přípravy na oslavy 150 let vzniku našeho sboru jsou v plném proudu a mnoho nás ještě čeká, ale věříme, že veškerá píle přinese ovoce a oslavy se podaří, jak mají. Konec května patřil hokeji a „kdo neskáče, není Čech“, znělo téměř všude. I u nás si bude možné zaskákat,...

pokračování


Městská policie radí a informuje

31. 5. 2024

Z knihy událostí 16. dubna, 13.15 Na základě telefonického oznámení vyjíždějí strážníci prověřit do Strašína, do ulice U Ládek, strom, který se nebezpečně naklání nad komunikaci. Hlídka strážníků na místě zjišťuje, že kmen stromu praskl, pravděpodobně vlivem větrného poryvu, a hrozí jeho...

pokračování


Městská policie radí a informuje

4. 5. 2024

SeniAngel – tlačítka SOS v DPS Říčany V dnešním uspěchaném světě je klíčové zajistit bezpečnost a péči pro naše starší občany. Tlačítko SOS SeniAngel nabízí inovativní a spolehlivé řešení pro ty, kteří potřebují rychlý a snadný přístup k pomoci v případě nouze. Toto tlačítko je navrženo s...

pokračování


Co nového u hasičů

4. 5. 2024

Vážení přátelé, je to tu! S radostí vám představuji oficiální pozvání na oslavy našeho sboru a velice se na vás všechny těšíme. Čeká vás bohatý program pro děti i dospělé a závěr dne bude pařit koncertu kapely Iné Kafe. Ještě máme před sebou mnoho příprav a stále doplňujeme aktuální informace...

pokračování


Humanitární sbírka

4. 5. 2024

Tradiční jarní humanitární sbírka pro Diakonii Broumov se uskuteční v úterý 14. 5. 2024 od 12.00 do 17.00 hodin u kostela na Masarykově náměstí v Říčanech. Jako obvykle můžete přinést oblečení (neroztrhané, s funkčními zipy), lůžkoviny, ručníky, utěrky, deky, péřové přikrývky,...

pokračování


Městská policie radí a informuje

29. 3. 2024

Tak to máme jednou vylovení, odbahnění, vysušení… Oteplilo se, cyklistická sezóna začala. Ve městě jsou umístěna sdílená jízdní kola. Prosíme, vracejte je tam, kam patří. Tedy ideálně na stanoviště, kde je i ostatní uživatelé systému sdílených kol očekávají a vyhledávají. Mlýnský rybník, tedy spíše...

pokračování


Městská policie radí a informuje

1. 3. 2024

Jednosměrný provoz v ulici Školní v ranních hodinách Žák: „Ve škole si připadám jako na policejním oddělení. Pořád se mě na něco vyptávají a já o ničem nevím.“ Tak jsme se zeptali rodičů – řidičů, zda vědí, že do ulice Školní v ranních hodinách platí zákaz vjezdu všech...

pokračování


Co nového u hasičů

1. 3. 2024

Vážení přátelé, jedna pranostika říká „březen – za kamna vlezem“ a já doufám, že se již brzy oteplí natolik, že budeme moct opět začít s úklidem a přípravou našich zahrad na nadcházející sezónu. Zima byla prozatím mírná, a proto jsme mohli některé aktivity s dětmi provozovat venku,...

pokračování


1-10/278  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena