Bezpečnost a infrastruktura

Městská policie radí a informuje

 NOVÉ   1. 3. 2024

Jednosměrný provoz v ulici Školní v ranních hodinách Žák: „Ve škole si připadám jako na policejním oddělení. Pořád se mě na něco vyptávají a já o ničem nevím.“ Tak jsme se zeptali rodičů – řidičů, zda vědí, že do ulice Školní v ranních hodinách platí zákaz vjezdu všech...

pokračování


Co nového u hasičů

 NOVÉ   1. 3. 2024

Vážení přátelé, jedna pranostika říká „březen – za kamna vlezem“ a já doufám, že se již brzy oteplí natolik, že budeme moct opět začít s úklidem a přípravou našich zahrad na nadcházející sezónu. Zima byla prozatím mírná, a proto jsme mohli některé aktivity s dětmi provozovat venku,...

pokračování


Městská policie radí a informuje

28. 1. 2024

Strážníci v chladnějším období roku, ale zejména v zimních měsících, kontrolují každý den opakovaně prostory veřejných toalet na Masarykově náměstí. Veřejné toalety se stávají útočištěm pro různé závadové osoby, která se zde scházejí, konzumují alkoholické nápoje a dělají zde...

pokračování


Co nového u hasičů

28. 1. 2024

Vážení čtenáři a příznivci našeho sboru, máme za sebou první měsíc roku 2024 a doufám, že se vám všem daří plnit svá předsevzetí. I naše jednotka si jedno dala, a to ve zlepšování fyzické zdatnosti a znalostí. A abychom nebrali předsevzetí na lehkou váhu, hned v polovině ledna se naše jednotka...

pokračování


Městská policie radí a informuje

29. 12. 2023

Vidíme Vás, Říčany! – to byl v roce 2022 pilotní projekt v rámci České republiky, který byl zaměřen na významné zvýšení bezpečnosti v noci a v podmínkách se horšenou viditelností. Projekt je založen na české technologii SUNFIBRE®, která aktivně svítí a nespoléhá se pouze na reflektované...

pokračování


Co nového u hasičů

29. 12. 2023

Vážení přátelé, doufám, že oslavy nového roku jste zvládli ve zdraví a dali si ta správná předsevzetí. Rád bych se ohlédl za uplynulým rokem, protože byl plný adrenalinu, akčních soutěží, náročných výjezdů, krásných i smutných chvil. Začátek jara tradičně patřil okrskovému uzlování, které bylo pro...

pokračování


Městská policie Říčany radí a informuje

27. 11. 2023

Z knihy událostí 11. října, 15.00 Na žádost Police ČR strážníci poskytují součinnost v hotelu Pratol v uici. Černokostelecká. Na místě se má nacházet osoba pod vlivem alkoholu, u níž zasahují zdravotníci rychlé záchranné zdravotní služby. Po příjezdu na místo strážníci od recepční...

pokračování


Co nového u hasičů

27. 11. 2023

Vážení přátelé, zima se nám pomalu blíží a s ní i konec soutěží. Než jsme jim dali letos úplné sbohem, stihli jsme ještě poslední dvě. Krajské kolo soutěže zvané ZHVB (Závod hasičské všestrannosti a brannosti), které proběhlo 11. listopadu Jelikož byla uzávěrka dříve, to, jak jsme dopadli, vám...

pokračování


Městská policie radí a informuje

27. 10. 2023

Viděli jste ji už někdy? Řeč je o čtyřkolce v barvách městské policie Strážníci již nějaký čas disponují zajímavým dopravním prostředkem. Je jím čtyřkolka. Není to ale běžná čtyřkolka, je elektrická. Občas slýcháme, nejčastěji při jízdě a zastávce v běžném provozu v centru města, že...

pokračování


Co nového u hasičů

27. 10. 2023

Vážení přátelé, Tento článek začnu netradičně, a to bohužel smutnou zprávou. Opustila nás naše dlouholetá členka Magda Lisá, která s naší hasičskou rodinou byla již od roku 1971. Byla členka soutěžního družstva žen a zároveň výjezdové jednotky. K událostem vyjížděla s naším hasičským...

pokračování


1-10/270  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena