Ze života školek, škol a gymnázií

ZUŠ Říčany

5. 7. 2021

Talentované děti nezastaví v jejich vývoji ani distanční výuka – pokračování Vážení čtenáři, v minulém čísle Kurýru jsem poznamenala, že žáky v říčanské ZUŠce distanční výuka nijak zásadně nezasáhla. Všichni vydrželi a pracovali, někteří i více než obvykle, což potvrdily i červnové...

pokračování


Gymnázium Říčany

5. 7. 2021

Úspěchy žáků v soutěžích a v olympiádách Celostátní kolo olympiády v dějepisu a ve španělštině se neobešlo bez účasti našich studentů. Doubravka Malá z tercie výborně uplatnila svoje znalosti z dějepisu a získala 2. místo, septimánka Adéla Šedinová a Franziska...

pokračování


MAP Říčany

5. 7. 2021

MAP ŘÍČANY - Prázdninová digitální  detoxikace pro děti i pro dospělé   • Digitální technologie ano, ale… • Komunikace na sociálních sítích ano, ale… •    On-line zábava ano, ale…  V lednu, na začátku každého nového roku, jsme zvyklí si dávat různá seberozvojová...

pokračování


ZŠ Nerudova

5. 7. 2021

ZŠ Nerudova - Co nám letošní školní rok dal a vzal? Letošní školní rok byl, stejně jako ten loňský, zvláštní - nesl se v duchu epidemie Covid 19. Řada z plánovaných akcí z tohoto důvodu nemohla být uskutečněna. V závěru školního roku se nám však několik věcí podařilo. Zcela...

pokračování


ZŠ u Říčanského lesa

5. 7. 2021

ČERVNOVÁ VÝUKA Všichni naši deváťáci úspěšně složili přijímací zkoušky na střední školy či učiliště. Aby si užili poslední společné chvíle na naší škole, zapojili se do různých aktivit, které pro ně pořádalo Muzeum Říčany. Cílem bylo naučit se lepší spolupráci a komunikaci. Tyto kompetence jsou jen...

pokračování


1. ZŠ Říčany

5. 7. 2021

Prevence distančně V září loňského roku jsem (tak jako každoročně) dávala dohromady preventivní program pro nadcházející školní rok. A tak jsem začala mimo jiné jednat i s divadelním uskupením Fórum pro prožitkové vzdělávání. „Fóráky“ na naší škole dobře známe – objednáváme si od nich...

pokračování


ZŠ Bezručova

5. 7. 2021

Výuka jinak aneb Online setkání s pamětnicí holocaustu Vzácnou příležitost měli v květnu a červnu žáci 9. A, 9. B, 9. C a 8. A – v rámci výuky moderních dějin se setkali s pamětnicí Evou Clarke. Naše historie má svá temná období a jedním z nich je pronásledování a...

pokračování


MŠ a ZŠ NEMO

5. 7. 2021

NEMO ŠKOLIČKA Vážení rodiče, těší nás velký zájem o ZŠ NEMO. Tým prima učitelů a vychovatelů se již šest let snaží  provázet děti na cestě vzděláváním. Začátek docházky do školy je obzvlášť důležitý, neboť se zde utváří celoživotní postoj dítěte k učení. Za ty roky jsme již nasbírali...

pokračování


MŠ Kuřátko

5. 7. 2021

Zprávičky ze školičky Kuřátko Mateřská škola Kuřátko má za sebou první školní rok. Nejstarší kuřátka nám odlétnou do první třídy základní školy. Většina těch mladších se však v září do své žluté školky na návsi v Kuří vrátí. Ačkoliv to při průjezdu obcí nevypadá, Kuří nám nabízí...

pokračování


MŠ Dráček

5. 7. 2021

Léto v Dráčku Dobrý den, po delší nucené pauze se opět potkáváme pravidelně v naší školce. Věřím, že už nám nic nezabrání, abychom si užili společně fajn léto. Na zahradě nám přibyl nový domeček pro děti, ve školce nové tapety a nové hračky, aby se tu děti cítily jako doma. Pro děti jsme připravili...

pokračování


1-10/1105  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena