Ze života školek, škol a gymnázií

Tak nám to všem začalo

 NOVÉ   30. 9. 2023

Každý školní rok začíná pro naše pedagogy o týden dřív, než usednou žáci do lavic. Všichni jsme spojili síly a týmově posílili naše vzájemné vztahy a spolupráci. To vše s jasným cílem – pro dobro našich žáků. V první části teambuildingu jsme si zahráli dobrodružnou fantasy hru. Odpoledne...

pokračování


Ředitelské okénko

 NOVÉ   30. 9. 2023

Prázdninový kalendář aneb A kdy budeme mít volno? Školní rok začal, a tak se některé děti začínají ptát na další prázdniny. Celkem čeká na děti dost volných dnů. Pojďme se na ně podívat blíž. Září Státní svátek Den české státnosti, který děti stráví doma, slavíme 28. září. Na něj navazuje...

pokračování


8.A byla v České národní bance

 NOVÉ   30. 9. 2023

V úterý 12. září se žáci 8. A vydali do České národní banky na výstavu Lidé a peníze. Tato výstava je situovaná v podzemí banky v jejím původním sejfu. Sejf se nachází dvanáct metrů pod zemí a stráží ho dveře o hmotnosti osm tun. Uvnitř sejfu je mimo jiné vystavená vysokohmotnostní...

pokračování


Cambridge certifikace našich žáků

 NOVÉ   30. 9. 2023

Naše škola na konci každého školního roku registruje v British Council případné zájemce o Cambridge zkoušky. Žáci se na Cambridge zkoušky připravují v klasických hodinách angličtiny a také v hodinách školního English clubu. V květnu a v červnu 2023 se na Cambridge zkoušky...

pokračování


LETEM SVĚTEM NOVÝM ŠKOLNÍM ROKEM NA STŘEDNÍ ODBORNÉ ŠKOLE STRAVOVÁNÍ ŘÍČANY S.R.O.

 NOVÉ   30. 9. 2023

Střední odborná škola stravování Říčany s.r.o. přivítala 4. září 2023 své žáky i učitele a zahájila tak již 11. rok své existence. Zatímco předchozí školní rok byl vzpomínkový ve znamení oslav 10. výročí založení školy, nastávající měsíce přinesou plno zajímavostí a novinek. Hned na začátku...

pokračování


Lesní rodinné dopoledne v Pramínku

 NOVÉ   30. 9. 2023

Prostor pro setkávání žen s malými dětmi Lesní dopoledne funguje v Pramínku už dvanáct let a nabízí prostor pro ženy s malými dětmi, které ještě nechodí do školky, ale chtějí se setkávat, tvořit v příjemném prostředí lesa. Setkání probíhají na Zahradě každý čtvrtek od 10 do 12 hodin. Cena...

pokračování


Příroda nejen pro nás

 NOVÉ   30. 9. 2023

Hned od začátku školního roku můžeme využívat nové školní prostory – venkovní učebnu se skladem nářadí. Tuto učebnu financoval náš zřizovatel – město Říčany –, za což ještě jednou moc děkujeme. V rámci daru jsme získali na zelenou střechu i rozchodníkový koberec. I v letošním školním roce...

pokračování


Městské slavnosti

 NOVÉ   30. 9. 2023

Hudební třídy zahájily školní rok samozřejmě hudbou! A rovnou se známým písničkářem Michalem Horákem. Komorní sbor se zmíněným umělcem vystoupil na městských slavnostech v pátek 8. září. Před dvěma lety vyšel videoklip písně Plány jdou, na kterém se podíleli žáci našich hudebních tříd. A právě tuto...

pokračování


Kuba Haller úspěšně reprezentoval naši školu v Brně

 NOVÉ   30. 9. 2023

Od 6. do 8. září probíhalo v Brně celostátní finále OVOV Sazka olympijského víceboje. Přes okresní a krajská kola se do celostátního finále probojovali dva naši zástupci. Do Brna odcestoval pouze Kuba. Již samotná cesta do finále nebyla jednoduchá. Naše okresní kolo bývá nejobsazenější...

pokračování


Zdravý životní styl a syndrom vyhoření

 NOVÉ   30. 9. 2023

Dne 29. 8. 2023 se celý pedagogický sbor 1. základní školy, včetně vychovatelek asistentek a hospodářky, zúčastnil školení na téma Zdravý životní styl a syndrom vyhoření. Školení vedla MUDr. Marie Skalská a celé proběhlo v přednáškovém sále zámku v Kostelci nad Černými lesy. Zkušená...

pokračování


1-10/1382  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena