Ze života školek, škol a gymnázií

MAP Říčany

29. 12. 2022

TÝM MAP BUDE S VÁMI I V ROCE 2023 Vážení a milí přátelé z Říčan a celého ORP, již sedm let realizujeme projekt MAP a jsme vděčni a děkujeme za úžasnou spolupráci mezi mateřskými a základními školami, odborem školství, neziskovými organizacemi, vedením obcí, měst a také ministerstvem školství....

pokračování


ZUŠ Říčany

29. 12. 2022

I závěr roku je v ZUŠ Říčany plný událostí   Středočeské PIANOFORTE v Říčanech potřetí  PIANOFORTE má již mezi základními uměleckými školami své dobré jméno. V polovině listopadu soutěžilo 51 umělců ve věku od 5 do 20 let v Koncertním sále Staré radnice v Říčanech. Profesionální...

pokračování


Gymnázium Říčany

29. 12. 2022

Za pravěkem na marvánek Není známo, že by byl Marvánek pravěkým nalezištěm, ale přesto jsme si tam koncem listopadu s prvním ročníkem čtyřletého gymnázia doslova osahali první pravěkou technologii. Revoluční technologii starou nejméně 300 tisíc let. Společnými silami jsme rozdělali životodárný...

pokračování


ZŠ Nerudova

29. 12. 2022

Nerudovka – Kalendářní rok skončil, školní pokračuje Měsíc prosinec jsme si ve škole náležitě užili. Pilně jsme se chystali na Vánoce. Ve spolupráci s říčanským muzeem v naší škole proběhla „Vánoční dílna“, kde si děti vyrobily korálkovou hvězdu na vánoční stromeček. Žáci z 9. ročníku se 5....

pokračování


ZŠ u Říčanského lesa

29. 12. 2022

OKÉNKO ŘEDITELE Co jsou pro mne Vánoce Prožili jsme Štědrý den, snad nejoblíbenější český svátek. Tradičně jej spojují dvě slova - šťastné a veselé. Zajímavé, jak o dosažení takové pohody, rodinné pohody často usilujeme: podstupujeme nákupní šílenství, pouštíme se do gruntování, do noci pečeme...

pokračování


1. ZŠ Říčany

29. 12. 2022

Střípky z práce žákovského parlamentu Přišel prosinec a s ním každoroční přípravy a těšení se na vánoční svátky. Než ale přijde Štědrý den, musí 5. prosince většina dětí projít pekelnou zkouškou. Ani tentokrát to na naší škole nebylo jiné. V pondělí kolem deváté ráno vyrazila z hlavní budovy...

pokračování


ZŠ Bezručova

29. 12. 2022

Mikulášská besídka pro ukrajinské děti V době adventu má naše škola díky svému specifickému hudebnímu zaměření napilno, jako každý rok. V říjnu nás kontaktovala paní Natalie Medynská, která má na starosti integraci ukrajinských rodin, s prosbou abychom ji ve spolupráci s technologickou společností...

pokračování


MŠ Kuřátko

29. 12. 2022

Adventní čas v Kuřátku Tak moc jsme se těšili na Vánoce a už jsou za námi. Pojďme si za - vzpomínat, jak jsme si tu kouzelnou dobu adventu užili u nás. K Váno - cům patří stromeček, a to krásně oz - dobený. Nejhezčí je, když si ozdoby vyrobíme sami. My s dětmi v Kuřát - ku to víme, a tak jsme...

pokračování


MŠ Zahrádka

29. 12. 2022

Advent v Zahrádce Započal nový kalendářní rok a školní rok je v plném proudu. Máme již za sebou úspěšné absolvování plaveckého kurzu, které všechny děti bravurně zvládly. Naučily se dalším plaveckým dovednostem a spousta z nich dokázala překonat svůj strach z pobytu ve velkém bazénu. Mimo výuky...

pokračování


MŠ U Slunečních hodin

29. 12. 2022

Zprávičky z MŠ U Slunečních hodin Adventní čas ve školce začal už koncem listopadu zdobením tříd a stromečků vánočními dekoracemi a výrobky dětí. Vyzkoušeli jsme si i práci s keramickou hlínou a vytvořili vánoční dárek. A protože vánoční čas je o setkávání a pomoci, navštívily děti v prosinci...

pokračování


1-10/1303  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena