Ze života školek, škol a gymnázií

Lesní klub Pramínek

 NOVÉ   29. 11. 2019

Den stromů se vydařil Letošní Den stromů se i díky krásnému podzimnímu počasí opravdu vydařil. Pořádali jsme ho již potřetí v duchu malé podzimní slavnosti, jejímž smyslem je se potkat a společně spočinout na sklonku podzimu s dobrým jídlem, hudbou a tvořením. Naprostá většina návštěvníků přišla...

pokračování


MŠ Bambinárium Říčany

 NOVÉ   29. 11. 2019

Čas podzimu se pomalu přesouvá do zimního období a v Bambináriu máme napilno. Možná jste si také všimli, že nás atmosféra vánočních příprav zasáhne rok od roku časněji, když na nás z regálů juknou čokoládoví Mikulášové a čertíci málem současně s koncem letní sezóny. Někdy člověku přijde líto,...

pokračování


MŠ a ZŠ Nemo vám přeje krásné Vánoce

 NOVÉ   29. 11. 2019

MŠ a ZŠ Nemo vám přeje krásné Vánoce

pokračování


MŠ Zahrádka

 NOVÉ   29. 11. 2019

Léto je daleko za námi a školní rok je v plném proudu. Nové děti si na školku již zvykly a rozhodně se s námi nenudí. Máme za sebou tři divadelní představení, která jsme shlédli v mateřské škole. Jedním z nich bylo i představení Oslík na cestách, které uspořádal tým ze...

pokračování


1. ZŠ Říčany

 NOVÉ   29. 11. 2019

Bubnování V pátek 8. 11. 2019 naše škola po celé dopoledne rezonovala zvuky bubnů a didgeridoo. Žáci všech šestých a sedmých ročníků se postupně se svými třídními učiteli účastnili vždy hodinového programu bubnování, který byl zaměřen na tmelení kolektivu a verbální i neverbální komunikaci...

pokračování


ZŠ u Říčanského lesa

 NOVÉ   29. 11. 2019

VÝSLEDKY PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTOVÁNÍ I letos škole městský úřad daroval 20 000,- Kč, o jejichž využití rozhodli žáci. Nejprve prodiskutovali možnosti, co by za peníze mohla škola pořídit, a vyrobili plakáty, kde propagovali svůj návrh. Plakáty po dobu několika týdnů visely na chodbách, žáci si je...

pokračování


ZŠ Nerudova

 NOVÉ   29. 11. 2019

Advent v Nerudovce Vánoce jsou nejkrásnějšími svátky v roce a výroba adventního věnce k tomuto času neodmyslitelně patří. I my se chystáme k výrobě tohoto znaku adventu. Budeme je vyrábět v rámci komunitně osvětového setkávání s klienty Domova seniorů Říčany Voděrádky,...

pokračování


ZŠ Bezručova

 NOVÉ   29. 11. 2019

Malování v Malování Do tématického plánu učiva Výpočetní techniky pro osmou třídu patří také seznámení se s programem Malování. Podle diskuze se pro žáky a studenty současné doby jedná už o program z „doby ledové“. Vše základní umí už od páté třídy a program jim dle jejich názoru...

pokračování


Gymnázium Říčany

 NOVÉ   29. 11. 2019

Setkání po 30 letech V pátek 15. 11. proběhl na naší škole projektový den k příležitosti 30. výročí sametové revoluce. Pro studenty byl připraven čtyřhodinový program, poskládaný z poutavé přednášky předního českého historika Jiřího Padevěta, přednášky paní Terezy Sanjuan...

pokračování


Žákovské zastupitelstvo

 NOVÉ   29. 11. 2019

Kukátko do Žákovského zastupitelstva Dobrý den. Jmenuji se Matyáš Maňas a jsem člen Žákovského zastupitelstva města Říčany. Jakožto jeden ze členů mediální skupiny Žákovského zastupitelstva jsem vymyslel něco, čím bych vám, obyvatelům Říčan, mohl přiblížit, co se v Žákovském zastupitelstvu...

pokračování


1-10/901  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena