Ze života školek, škol a gymnázií

Příběhy našich sousedů na základních školách na Říčansku

1. 5. 2022

  Dějiny 20. století ukryté v příbězích pamětnic a pamětníků objevují v tomto pololetí žáci a jejich učitelé ze sedmi škol na Říčansku. Do vzdělávacího projektu Post Bellum Příběhy našich sousedů se zapojily žákovské týmy z 1. ZŠ Masarykovo náměstí Říčany, 2. ZŠ Bezručova Říčany, ZŠ...

pokračování


ZUŠ Folklorika Čechy

1. 5. 2022

Jaro v Základní umělecké škole Folklorika Čechy Po dlouhé době různých omezení se konečně s jarem probouzí také příliv všemožných kulturních akcí, slavností, divadel a společenských událostí. Stejně tak v naší škole se děje mnoho nového, a proto jsme se rozhodli vás o tom informovat....

pokračování


Muzeum Říčany na Světovém kongresu environmentálního vzdělávání

1. 5. 2022

Více než 500 odborníků na environmentální výchovu a vzdělávání z padesáti zemí světa se v polovině března sešlo na týdenním kongresu WEEC (World Environmental Education Congress) v Praze. Zástupci Muzea Říčany nechyběli mezi nimi a vystoupili se dvěma příspěvky. Navíc jednu praktickou...

pokračování


ZUŠ Říčany

1. 5. 2022

ZUŠ Říčany – co se stalo v dubnu a co plánujeme na květen? Zápis do ZUŠ Říčany Přihlašovaní dětí k talentovým zkouškám do ZUŠ Říčany, a to znamená i do poboček ve Strančicích, Mnichovicích a Mukařově, stále probíhá. Veškeré informace naleznete na www.zusricany.cz. Přijďte, těšíme se na...

pokračování


Gymnázium Říčany

1. 5. 2022

  ERASMUS+_studenti našeho gymnázia v Irsku Od konce měsíce ledna se naši dva studenti účastní tzv. dlouhodobé mobility programu ERASMUS+ v Irském Dublinu. Navštěvují školu New Cross College. V Irsku se velmi dobře aklimatizovali a vytvořili řadu nových přátelství. Studium jim přijde oproti...

pokračování


ZŠ Nerudova

1. 5. 2022

„Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem.“  Tak toto lidové rčení určitě neplatí pro žáky naší školy.  V těchto měsících se začínají konat nové akce, ale i ty, na kterých jsme z důvodu Covidu 19 v minulých letech nemohli být. Ze sportovních akcí to je zejména...

pokračování


ZŠ u Říčanského lesa

1. 5. 2022

CO NÁS ČEKÁ V MĚSÍCI KVĚTNU 11. – 12. 5. proběhne zápis do přípravné třídy. Kritéria naleznete na stránkách naší školy. V květnu se naši druháci chystají na školu v přírodě. Páťáci vyrazí do Chval na výstavu Myši patří do nebe. Společně s 8. ročníkem plánují výpravu Po stopách...

pokračování


MŠ Motýlek

1. 5. 2022

 Jóga a divadélko v MŠ Motýlek  V dubnu jsme ve školičce Motýlek začali s dětmi cvičit jógu. Aktivnější děti se při cvičení jógy zklidní a naučí se koncentrovat, tišším dětem jóga pomůže vybudovat sebevědomí. Cvičení nejenže zlepšuje zdraví, pružnost, ale pomůže dětem i...

pokračování


ZŠ Bezručova

1. 5. 2022

Zápis do 1. ročníku V letošním roce jsme po dvou netradičních letech přivítali u zápisu do prvního ročníku kromě zákonných zástupců i děti. Zákonní zástupci v drtivé většině využili možnost přivést svého potomka, aby se ve škole porozhlédl a seznámil se se školním prostředím. Jelikož si...

pokračování


1. ZŠ Říčany

1. 5. 2022

Ředitel školy provedl ukrajinské učitelky s dětmi po Říčanech dne 3. 4. 2022, seznámil je s historií města a s nejdůležitějšími památkami a zajímavostmi.  Trasa: náměstí – kostel – geopark – hrad – Mlýnský rybník – socha A. Švehly – Fialka – nádraží – Jureček – Olivovna – zimní...

pokračování


1-10/1215  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena