Ze života školek, škol a gymnázií

HURÁ NA PRÁZDNINY DO „KOLOVRÁTKU“

 NOVÉ   31. 5. 2023

Milí rodiče, jako každý rok se v Kolovrátku rozběhnou prázdniny plným proudem. Chtěli bychom Vás pozvat na prázdninový program plný her a zábavy pro Vaše ratolesti. Každý týden bude tematicky zaměřený: příprava kulinářských dobrot, zábava s piráty a mořskými vílami, výprava do světa dinosaurů,...

pokračování


ZUŠ Říčany – výsledky ústředních kol v soutěžích MŠMT

 NOVÉ   31. 5. 2023

Do ústředních kol soutěže MŠMT postoupilo celkem osm souborů. Trubkové trio ze třídy pana učitele Jakuba Jírů z důvodu nemoci soutěžit nemohlo. I přes to máme z výsledků radost! Dechové trio – 1. cena Johana Kořínková – flétna, Nina Ida Aneltová – flétna Vojtěch Anelt – fagot Barbora...

pokračování


Červnové pozvánky ze ZUŠ Říčany

 NOVÉ   31. 5. 2023

Týden Národního divadla v Říčanech Vážení příznivci světa umění, ZUŠ v Říčanech vás zve na závěrečné koncerty věnované projektu spolupráce s Národním divadlem Týden Národního divadla v Říčanech, který v červnu končí. Těmito koncerty se chceme s ND pomyslně rozloučit a poděkovat za...

pokračování


Loučení s předškoláčky

 NOVÉ   31. 5. 2023

Na konci roku se i my rozloučíme s předškoláčky. Za dvanáct let působení naší lesní školky prošlo Pramínkem skoro 120 dětí! Jaké jsou? Jsem Pramínek Svobodně zkoumám svět. Učím se hrou na život. Průvodkyně a průvodci jsou mí kamarádi. Poznávám pravidla soužití v kolektivu. Učím se o sebe...

pokračování


Letní škola pro pedagogy

 NOVÉ   31. 5. 2023

Vážné pedagožky, Vážení pedagogové, blíží se konec školního roku. Dovolte nám, abychom Vám všem poděkovaly za to, že jste, že učíte naše děti a že se s námi setkáváte u kulatých stolů MAP. Přejeme vám hladký doběh školního roku, krásné pohodové a odpočinkové prázdniny. A nezapomeňte, že...

pokračování


Zprávičky ze školičky Kuřátko: Noc s Andersenem – nocování ve školce

 NOVÉ   31. 5. 2023

Naše školka Kuřátko se na konci března připojila k celorepublikové akci na podporu dětského čtenářství s názvem Noc s Andersenem. Cílem bylo procvičit u dětí předčtenářské dovednosti – orientaci v obrázcích, usuzování na základě vlastních zkušeností i předvídání – a dovést děti k poznání,...

pokračování


Gymnázium Říčany – Komenského náměstí

 NOVÉ   31. 5. 2023

Den Země V pátek 21. dubna pořádalo Gymnázium Říčany již tradiční akci s názvem Den Země. Tento svátek současně probíhající ve více než 190 zemích světa se každoročně slaví 22. dubna, a to už od roku 1970. Jeho posláním je aktivovat ekologická hnutí po celém světě a upozornit na problémy...

pokračování


Závěr školního roku ve 4. základní škole Nerudova

 NOVÉ   31. 5. 2023

  Konec školního roku 2022/2023 se blíží a 30. červen je pro většinu žáků dnem, kdy se zhodnotí jejich celoroční práce na závěrečném vysvědčení. Pro žáky devátého ročníku je tento den v něčem přece jen více výjimečný: dostanou svoje poslední vysvědčení. Po devíti letech společného učení,...

pokračování


OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM MĚSÍCEM

 NOVÉ   31. 5. 2023

Přestože nám ještě do konce roku zbývaly dva měsíce, testy a zkoušení před námi, hnalo nás to ven. Výuka, ale ani zkoušení, nemusí probíhat jen v lavicích. Provázanost s praktickým životem je stejně důležitá, jako chemické vzorce. 😊 Pro přehled uvádíme pouze velice stručný přehled...

pokračování


Návštěva ČOV Říčany

 NOVÉ   31. 5. 2023

Dne 2. 5. 2023 se naše třída vydala pěšky na exkurzi do říčanské čistírny odpadních vod. Při příchodu jsme byli obeznámeni s bezpečnostními pravidly, která nám vysvětlil zaměstnanec čistírny pan Ondřej Pokorný. Poté nás průvodce seznámil s látkami, které by se do odpadních vod měly a neměly...

pokračování


1-10/1350  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena