Ze života školek, škol a gymnázií

Gymnázium Říčany

1. 1. 2020

Španělská kultura křížem krážem - exkurze španělského semináře Dne 6. listopadu se studenti španělského semináře zúčastnili exkurze ve studiu Itaka, které se nachází nedaleko náměstí Míru v Praze. Program se skládal ze sérií přednášek, které byly obohaceny o interaktivní aktivity. Na...

pokračování


ZŠ Nerudova

1. 1. 2020

Adventní hodnocení ze ZŠ Nerudova Každý z nás na konci nějakého období hodnotí, bilancuje, plánuje. My jsme však ještě na nějaké velké hodnocení, bilancování neměli čas. A proč? Je to hlavně z důvodu mnoha akcí, které jsme organizovali, nebo jsme se jich zúčastnili. Koncem listopadu jsme...

pokračování


ZŠ u Říčanského lesa

1. 1. 2020

Den poezie Již podruhé se naše škola připojila k festivalu nazvanému Den poezie, který se od roku 1999 koná celorepublikově na počest narození Karla Hynka Máchy (16. 11.). Mottem letošního ročníku bylo „… otevřete oči…“ Svá dílka do soutěže přinesli hlavně žáci druhého stupně, a proto vybrat...

pokračování


ZUŠ Říčany

1. 1. 2020

pokračování


ZŠ Bezručova

1. 1. 2020

Co je nového v ZŠ Bezručova Letiště Václava Havla V listopadu se školní družina ze Sokolské vydala do Prahy na prohlídku letiště Václava Havla. Exkurze byla přizpůsobena na míru pro malé děti. V rámci této trasy děti měly možnost vidět celou letištní plochu a dozvěděly se zajímavé informace o...

pokračování


1. ZŠ Říčany

1. 1. 2020

5. ročníky v letošním školním roce Na podzim 2019 se žáci 5. ročníků zúčastnili několika akcí. V rámci Malování na rynku děti kreslily svou oblíbenou postavu z knihy, výukovým pořadem „Kde začíná vesmír“ doplnily své znalosti v pražském planetáriu. Také jsme zahájili výuku bruslení....

pokračování


MŠ KOLOVRÁTEK

1. 1. 2020

Školka Kolovrátek Prosinec v naší školce byl velmi nabitý zážitky. Děti vyrobily mnoho krásných výrobků. Mikulášský karneval se opravdu povedl, děti tančily, dováděly a pak se najednou objevil Mikuláš i čert, ale jelikož máme samé hodné dětičky, nikoho si neodnesl a naopak pro ně přinesl balíčky s...

pokračování


MŠ U Slunečních hodin

1. 1. 2020

Zprávičky z MŠ U Slunečních hodin Během listopadu se všechny třídy naší školky zapojily do projektu na podporu SOS dětských vesniček tím, že vyráběly vánoční přání a drobné dárečky, které se pak prodávaly na benefičním koncertu 10. prosince 2019 „HRANÍ PRO HRANÍ“ na Malostranském náměstí...

pokračování


MAP Říčany

1. 1. 2020

DO VZDĚLÁVÁNÍ PATŘÍ SPOLUPRÁCE A NE KONKURENCE „Úroveň školství v regionu má nejvyšší sílu a dopad na každého žáka,“ říkají odborníci na školství. Ale jak to udělat? Vznikají různé strategie, dokumenty, projekty. Mimo jiné také MAP - Místní akční plán rozvoje vzdělávání. V oficiálních...

pokračování


MŠ Zahrádka

1. 1. 2020

MŠ Zahrádka Čas běží a máme za sebou krásné předvánoční období. Na počátku prosince jsme ve školce tradičně přivítali Mikuláše s čertem. Laskavým způsobem s dětmi zhodnotili jejich zdary i nezdary a rozdali mikulášské balíčky. Následně jsme uspořádali čertovský rej, kde však neřádili...

pokračování


1-10/913  starší »  »»

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena