Alfa Tower – projekt s mnoha otazníky

4. 7. 2021

 

Už od srpna letošního roku by měla probíhat celková revitalizace budovy tzv. Interiéru. Na jednu stranu si objekt ze 70. let minulého století zaslouží kompletní rekonstrukci, postup developerské skupiny VIHOREV Group, která se jí ujala, ale budí přinejmenším rozpaky. Investor je připraven do objektu investovat 350 milionů korun a vybudovat v něm apartmánový hotel s cca 140 ubytovacími jednotkami. Jednoduchou matematikou a se zkušenostmi nejen z našeho města by tedy při dlouhodobém pronájmu mohlo dojít k tomu, že kolem Alfa Tower, jak se bude objekt nazývat, by denně mohlo parkovat až 300 aut navíc oproti současnému stavu. Kde? Na to investor zatím nebyl schopen podat odpověď – počítá s parkováním cca 70 aut. V praxi tak třeba klidně u již dnes často přeplněných místních obchodních center nebo v ulici Bílá.

S ohledem na to, že se jedná o takto velký projekt, který zasáhne do života místních obyvatel, je nutné, aby ho investor konzultoval s vedením města. Zatím se ale vydal cestou získání certifikátu přes stavebního inspektora a změnou stavby před dokončením. Pro celou oblast přitom jako město požadujeme zpracování regulačního plánu. Především kvůli dopravě. Na posledním jednání zastupitelstva ve středu 9. června jsme proto přijali usnesení, které starostovi ukládá podniknout veškeré právní kroky k zamezení realizace tohoto projektu do doby zpracování příslušného regulačního plánu.

S kolegy z ostatních stran zastoupených v zastupitelstvu jsme zapojeni do pracovní skupiny, která bude celou oblast a uvedenou změnu řešit. Rozvoj našeho města je důležitý, je však potřeba postupovat obezřetně a s dobrou vůlí všech účastníků. Věříme, že se nám podaří najít řešení, které minimalizuje dopad uvedeného záměru na dopravní situaci v Říčanech, která je dlouhodobě jedním z největších problémů, kterému naše město čelí.

 

Jitka Jančíková,

zastupitelka (STAN)

Adam Polánský, zastupitel (STAN)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena