Asi ztratil paměť, nebo se stydí

2. 2. 2020

Názor - Václav Macinauer; Reakce - Vladimír Kořen, starosta města

 

V posledním Kurýru jsem psal o tom, že ke dni 12. 12. 2019 jsem se v diskuzním fóru přes veškeré úsilí nedočkal informace, kdo jako první přišel s nápadem vybudovat park za necelých 13 milionů zrovna v lokalitě u Kozinovy ulice. Ptal jsem se proto, že každý, s kým mluvím, se pozastavuje nad tím, proč zrovna na tomto opravdu nevhodném místě.

Zkusil jsem to tedy přes zákon 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. Bylo mně sděleno, že „požadovaná informace není u povinného subjektu zaznamenána“. No a autor tohoto drahého nápadu, který se nám navíc bude ještě každým rokem o cca 130 tisíc prodražovat, si zřejmě na svou iniciativu nevzpomněl.

Město nás nechává hlasovat o kdejaké prkotině, ale tenhle nápad, bez nadsázky plýtvající penězi, nám k vyjádření předložen nebyl.

Na druhou otázku, jaká jsou pravidla pro poskytování odpovědí na dotazy v diskuzním fóru, mně bylo sděleno, že žádná pravidla nejsou stanovena. Zůstává tedy zřejmě jediné kritérium. Buď je otázka pro vedení města příjemná, nebo nepříjemná. Ale pořád jsme transparentní.

Václav Macinauer

 

Vážený pane Macinauere,

není pro mě jako starostu města problém se přihlásit k odpovědnosti. Investiční záměr parku V. Havla či relaxační zóny Kozinova, jak byl původně nazván, jsem prosazoval a podporoval. 17. 9. 2015 záměr schválili zastupitelé většinou 12 hlasů, revizi v roce 2018 podpořilo 15 zastupitelů. Město plány probralo s lidmi, kteří v lokalitě bydlí, s žákovskými zastupiteli, podávali jsme informace veřejnosti. Není pro mě ani problém, přihlásit se k pojmenování parku po prezidentu V. Havlovi. Jsem hrdý na to, že máme ve městě místo, které si jej připomíná, a mám obrovskou radost, že v parku vidím často spoustu dětí nebo seniorů. Až stromy vyrostou a trvalky na květnatých loukách zesílí, bude to nádherné místo.

Vladimír Kořen, starosta města (KM) 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena