Barbora Vyhnálková přivezla dvě medaile z mistrovství Evropy!

25. 11. 2013

Odchovankyně říčanského orienťáku Barbora Vyhnálková se stala nejúspěšnější reprezentantkou České republiky na mistrovství Evropy dorostenců v  Portugalsku. Báro, děkujem!

Po 18. místě v závodě ve sprintu v složitých úzkých uličkách městečka Óbidos se Báře nadmíru výtečně vyvedl závod na klasické trati. Les byl velmi rychlý, ale orientačně dosti náročný – šlo o písečné duny porostlé borovicovým lesem. Závod byl velice napínavý, Bára vybíhala mezi prvními, dokázala zaběhnout velmi rychlý závod s minimem chyb a dlouho figurovala na čele. V infarktovém závěru nakonec o dvě vteřiny uhájila třetí místo, titul mistryně Evropy si odvezla Švýcarka Simona Aebersold.

V neděli 27. října se běžel ve stejném lese závěrečný závod štafet. České trio mladších dorostenek ve složení Tereza Čechová (Jihlava), Barbora Vyhnálková (Říčany) a Barbara Vavrysová (Luhačovice) vybojovalo naprosto suverénně mistrovský titul o celých pět minut před druhým Maďarskem a třetím Dánskem.

V obtížném terénu se ostatním českým reprezentantům nedařilo, což ještě více podtrhuje Bářin úspěch. Bára je teď horkou kandidátkou na titul nejlepší orientační běžec roku 2013 v kategorii dorostenců. Výsledky ankety byly vyhlášeny 30. listopadu, takže v době uzávěrky Kurýru ještě nebyly známé.