BerchtolDĚNÍ s MASkou

31. 5. 2024

Na Bertcholdu se dobře bavili děti i rodiče

Zámek Berchtold ožil v pátek 24. května 2024, kdy zde proběhla zábavná akce pro více než 500 dětí ze škol a školek z regionu Říčanska. Tento výjimečný den, organizovaný Místní akční skupinou, nabídl dětem nezapomenutelné zážitky plné zábavy, poznání a soutěží. V sobotu 25. května 2024 pokračovalo BerchtolDĚNÍ v rámci již tradičního dětského dne na zámku Berchtold.

Jedním z hlavních lákadel byly různé zajímavé workshopy, kde si děti měly možnost vyzkoušet tradiční řemesla pod vedením zkušených regionálních výrobců, kteří se mohou pyšnit certifikátem ZÁPRAŽÍ originální produkt®. Na programu byly dílny, kde děti vyráběly vlastní suvenýry, ozdobily si a většina z nich i nakonec snědla voňavý perníček od paní perníkářky, vyzkoušely si, jak se plete tradiční košík, je k se vyřezává ze dřeva, vyzkoušely si točení na hrnčířském kruhu a práci s kovem i sklem a dozvěděly se od včelaře zajímavosti o včelách.

Vyzkoušely i různé sportovní aktivity na zámeckém hřišti, a dokonce si i zabubnovaly.

Dobovou atmosféru umocnilo nejen krásné prostředí zámku Berchtold, ale například i vystoupení mima na chůdách či výstava automobilových veteránů.

Každé dítě si odneslo dáreček věnovaný společností Bona Vita, které tímto děkujeme.

V rámci sobotního programu regionální výrobci také představili své produkty. Děti i jejich rodiče mohli ochutnat místní pochoutky a podívat se na ukázky tradičních řemesel. Děti ze ZUŠ Josefa Lady z Velkých Popovic připravily hudební vystoupení a na pódiu je odpoledne vystřídala show Pigy a Lily se zábavou pro malé i trochu větší děti. Zábava probíhala až do pozdních odpoledních hodin.

Akce na zámku Berchtold byla nejen oslavou dětského dne, ale i příležitostí k propojení školek a škol z celého regionu. Děkujeme všem, kteří se na přípravě této akce podíleli, především panu Růžičkovi, majiteli zámku Berchtold, a manažerce paní Langové za spolupráci a skvělé místo pro tuto akci. Všem výrobcům, partnerům i dobrovolníkům z řad žáku ZŠ Kunice, kteří si našli čas a chuť připravit pro děti nezapomenutelné zážitky, a především učitelkám MŠ a ZŠ, že s dětmi přijely a strávily s námi společně den.

Díky celému kolektivu MAS se podařilo vytvořit událost, na kterou budou děti i dospělí dlouho vzpomínat. Věříme, že jsme letošním prvním ročníkem nastartovali tradici, na kterou se budou těšit děti i dospělí.

Tak příští rok opět na zámku Berchtold!

Lenka Babíčková, ředitelka, a celý kolektiv MAS Říčansko, o. p .s.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena