Beseda s Markétou Harasimovou

1. 3. 2024

Pondělí 11. března v 18.00 hod., oddělení pro dospělé

Beseda s Markétou Harasimovou

Komické i tragikomické historky ze zákulisí tvorby spisovatelky, scenáristky a herečky. Všetečné dotazy vítány. Vstup volný.

Markéta Harasimová je členkou české sekce AIEP, asociace detektivní a dobrodružné literatury. Na literární dráhu vstoupila už v patnácti letech na střední škole Obecně je jako autorka „multižánrová“, její tvorba se neomezuje na jeden styl. Píše především krimithrillery, psychologické romány či psychothrillery, romány s mysteriózním nádechem, jde ale i do humoru. Potrpí si na pádné dialogy, emoce a napětí. Aktuálně má na kontě přes 27 titulů.

Je televizní a divadelní scenáristkou a také herečkou. Spolupracuje s řadou známých umělců. Jako publicistka spolupracovala s portály www.psychologie.cz nebo www.zeny.iprima.cz.

 

Noc s Andersenem

Srdečně zveme děti ve věku 8 až 12 let na Noc s Andersenem, která proběhne v pátek 22. března v čase 18–22 hodin. Letošní večerní program bude inspirován Starými řeckými bájemi a pověstmi u příležitosti 100. výročí narození Eduarda Petišky. Přihlášky jsou k dispozici od 1. března pouze v tištěné verzi v oddělení pro děti. Kapacita je omezená, proto neváhejte s přihlášením. Podrobnější informace naleznete na našich webových stránkách v sekci Akce a novinky či Akce knihovny.

 

Změna otevírací doby v oddělení pro děti

Oddělení pro děti bude od 1. března otevřeno v pátek od 12 do 18 hodin, dopolední hodiny budou vyhrazeny pro akce pro školy. Rozhodli jsme se tak na základě velké poptávky po besedách pro děti. Tyto programy pro školy a školky dříve probíhaly vždy v pondělí dopoledne a ukázalo se, že tento prostor nestačí. Rozšířili jsme náš tým a jsme připraveni navýšit kapacitu v této oblasti. S tím souvisí nová otevírací doba, jelikož v čase besed musí být knihovna uzavřena. Nabídka programů pro školy a školky se nachází na našich webových stránkách v sekci Akce knihovny / Nabídka pro ZŠ a MŠ.

Markéta Harasimová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena