Bezplatné lekce NORDIC WALKING pro seniory a osoby se zdravotním postižením!

21. 3. 2013

Komunitní centrum Říčany doplní od května aktivity na středeční odpoledne bezplatnými lekcemi NORDIC WALKING určené seniorům, osobám se zdravotním postižením a případným dalším zájemcům.

Nordic walking neboli „severská chůze“ je společenský sport, který lze provozovat v každém věku a bez požadavku na předchozí sportovní zkušenosti či fyzickou kondici. Chůze za pomoci hůlek dodává při pohybu tělu větší stabilitu a je vhodná jako rehabilitace po operacích kloubů dolních končetin, pro osoby trpící nadváhou, vysokým krevním tlakem a mnoha dalšími neduhy spojenými se stárnutím. Pro aktivní seniory a osoby se zdravotním postižením je na základě předchozí rezervace k zapůjčení několik párů Nordic walking holí, zájemce s vlastními holemi srdečně zveme bez nutnosti rezervace. Kurz povede pracovnice v sociálních službách s akreditovaným proškolením pro „Pohyb a koordinaci v chůzi s holemi Nordic walking pro aktivizaci seniorů a osob se zdravotním postižením I.“, č. akr. MPSV ČR 2012/0982-PC/SP. Dovolujeme si zájemce požádat, aby ve vlastním zájmu vhodnost tohoto cvičení při vážnějších zdravotních obtížích předem konzultovali se svým ošetřujícím lékařem!

 

Startujeme ve středu 15. května ve 14.00 hod., sraz všech zájemců u Lázeňské louky (pravý dolní roh – mezi ragbyovým hřištěm a ulicí Na Obci, popř. v sedacím altánu – zde bude úvodní teoretická ¼ hodinka). V případě deštivého počasí se lekce ruší! Prosíme všechny zájemce, aby si rezervovali místo na 1. lekci NORDIC WALKING do pondělí 13. května na tel. 737 587 130 nebo e-mailu: kc.ricany@seznam.cz. Těšíme se na společnou radost z pohybu!

 

Dále vás také zveme mimořádně ve čtvrtek 2. května od 16 hod. na Besedu u kávy s tématem: „Dva archeologické nálezy, které ohromily 20. století: Svitky od Mrtvého moře a Rukopisy z Nag Hammádí,“ kancelář KCŘ, Masarykovo nám. 6/17, 1. patro. V dubnu jsou středeční Besedy u kávy v KČR zrušeny. Omlouváme se pravidelným návštěvníkům a v tomto mezičase pro vás připravujeme zajímavá témata na další měsíce.

 

Informace o stálých poskytovaných sociálních službách osobní asistence a sanace rodiny získáte na tel. 737 587 130 nebo www.kcricany.cz.

 

 

Eva Čeřovská

ředitelka Komunitního centra Říčany, o. p. s.

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena