Bitva atletů o kvalifikační limity

28. 1. 2024

Snaha o největší české atletické závody v hale je zahájena. V průběhu prosince a na začátku ledna se naši atleti s vervou pustili do halové sezony. Opět už bylo překonáno několik oddílových rekordů a padlo nemálo výkonů, které dávají našim atletům naději startu na Mistrovství ČR v hale.

Dorostenka Kristýna Roedlová dokázala stáhnout svůj čas v běhu na 60 m již na rovných 8 s. Tři její poslední starty se vejdou do tří setin sekundy. A to stále vyhlíží svůj první start na dvoustovce. Junior Filip Antoš se hned při premiéře na vyšších překážkách v nové kategorii dostal na 8,69 s.

Oba dva tyto časy již teď našim atletům dávají šanci účasti na MČR. A nejenom to. Určitě se budou snažit své výkony posunout tak, aby se oba dva mohli objevit na startu národního programu alespoň jednoho z lednových závodů World Indoor Tour konaných v Česku v jablonecké hale Střelnice a Czech Indoor Gala.

O účast na MČR žáků si zatím hlasitě říká i Tomáš Barták. Ten je nově v kategorii staršího žactva, ale už nyní svými výkony v běhu na 300 m a na 60 m překážek má k účasti velmi blízko. Rád by se jistě kvalifikoval i na MČR ve víceboji.

Mladší žákyně Olivia Greenová se rovněž výrazně přibližuje startu na MČR žactva. K nadějím jí ale ve skoku dalekém stále pár centimetrů chybí, stejně jako několik setinek v běhu na 150 m.

Důležitým milníkem pro náš oddíl byly veřejné závody, které se konaly 7. ledna v Českém Brodě. Na start vyběhli atleti i atletky ve všech kategoriích od mladšího žactva až po dospělé.

A jsou tu další naši atleti a atletky, kteří ještě budou usilovat o start na MČR. Ti ještě sezonu nezahájili nebo ještě neměli možnost vyběhnout na svých mistrovských tratích.

Za poslední roky naše atletika urazila pořádný kus cesty a naše dresy jsou na předních pozicích na závodech po celé republice. Jenom v posledních týdnech v Ostravě, Brně, Jablonci i Praze. A to všechno ve velmi skromných podmínkách k tréninku, které se sice snažíme co nejvíce vylepšovat, ale ne vždy to jde tak rychle, jak bychom si sami představovali.

Více informací naleznete na našich sociálních sítích a stránkách www.atletika-ricany.cz.

David Beneš

 

Další úspěch říčanského tenisu

Třináctiletá Jana Kovačková, odchovanka sokolského tenisového oddílu, vyhrála na Floridě těsně před Vánoci jako první Češka v historii prestižní turnaj Orange Bowl pro hráčky do 14 let. Podobných triumfů má na svém kontě z poslední doby několik – například vítězství na juniorském Masters v Monte Carlu a zlato pro český tým na MS hráček do 14 let. Na evropském žebříčku tenistek do 14 let si Jana drží krásné třetí místo. Srdečně gratulujeme ke všem úspěchům.

Lucie Lacinová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena