Bobek, kam se podíváš

31. 3. 2017

Názor - Štěpán Vydrař

Říká se, že tradice je dobré udržovat. Většinou je to tak. V Říčanech ale máme jednu tradici, kterou by bylo velmi dobré vymýtit. Tou tradicí jsou chodníky, trávníky a vlastně všechny veřejné prostory plné psích výkalů. Tato tradice se ukáže v plné parádě vždy zejména po zimě, když zmizí sníh.

Možná je to tím, že letos byla sněhová nadílka větší, ale tentokrát je stav našich chodníků skutečně příšerný. Větší množství sněhu ale nikoho v žádném případě neomlouvá, pouze to ukazuje extrémně ignorantský přístup některých našich sousedů. Proč pejskaři nechávají své miláčky kálet na trávníky v parcích a jejich výtvory tam nechávají? A proč nejsou majitelé psů schopni výkaly uklidit z chodníku? Jak může být někdo tak ignorantní, že nechá psa (a zjevně nějaké větší plemeno) vykonat potřebu uprostřed nejfrekventovanějšího chodníku na Masarykově náměstí, a posléze to po něm tu hromadu neuklidí?! Nebo nová kuriozita letošní zimy. U prodejny „Květ“ na Masarykově náměstí pejsek vykonal potřebu. Pejskař sice chvályhodně bobek uložil do připraveného igelitového sáčku, ale namísto aby sáček vyhodil do odpadkového koše o 20 metrů dále, hodil jej do hromady sněhu hned vedle. Dají se myšlenkové pochody těchto lidí pochopit?

Zejména jakožto rodič se už opravdu musím ozvat, protože pohár mé trpělivosti přetekl.

Sousedé, když uvidíte pejskaře, který neplní své povinnosti, nebojte se jej na toto důrazně upozornit! (Což je mimochodem velmi vhodné u dalšího ošklivého rozšířeného neduhu – odhazování cigaretových nedopalků všude. Ale to by vydalo na samostatný článek…)

Ale hlavně – pejskaři. Prosím a žádám vás, berte ohled na své spoluobčany! Noste s sebou po kapsách pár igeliťáků navíc a snažte se naše město udržovat čisté!

A pokud ani toto nezabere, dovolím si citovat z upozornění na jednom plotu v Říčanech: „Prosíme psy aby nám nes***i na trávník, protože lidem je to jedno!“ Akorát si, milí pejskové, k trávníku ještě přidejte zejména chodníky.

Štěpán Vydrař

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena