Centrum celoživotního vzdělávání také Na Fialce

24. 4. 2013

Ti, kteří touží po rozšíření obzoru a zároveň po sociálním kontaktu se stejně motivovanými vrstevníky, se mohou nyní přihlásit ke studiu do Centra celoživotního vzdělávání

Populace celosvětově stárne. Demografická exploze seniorů se stává závažným problémem celosvětově a Česká republika není výjimkou. V současné době odcházejí do důchodu poválečné silné ročníky tzv. baby boomers. Jaké u nás na Říčansku existují možnosti stimulace pro ty, kteří bud´ nechtějí, nebo nemohou dále pracovat?

Nedostatek sociálních kontaktů je obvykle to první, co lidem odcházejícím do důchodu začne chybět, ruku v ruce s nedostatkem uspokojující psychické stimulace a snížením fyzické aktivity. A to je také důvod, proč se naše nově budované volnočasové centrum zaměří i na občany v důchodovém věku.

Ti, kteří touží po rozšíření obzoru a zároveň po sociálním kontaktu se stejně motivovanými vrstevníky, se mohou nyní přihlásit ke studiu do Centra celoživotního vzdělávání, které nabízí neprofesní vzdělávání vysoké kvality, je mezigenerační a má silnou sociální orientaci. Centrum CV založila již téměř před 30 lety v Praze Ing. Dana Steinová (předsedkyně Krajské rady seniorů v Praze), v současné době navštěvuje v Praze její aktivity každý semestr několik tisíc „studentů“.

Vzhledem ke skutečnosti, že řada přednášek je v Praze kapacitně vyčerpaná a není možné se do nich již přihlásit, využili jsme ochoty Ing. Steinové otevřít v našem volnočasovém centru na Fialce pobočku jejího CCV. Na začátek naší spolupráce jsme vybrali 3 obory, které mají v Praze vysokou návštěvnost.

Výhodná poloha centra Na Fialce – 5 minut od nádraží Říčany, 3 minuty od zastávky autobusů, v kombinaci s přednáškami vysoké kvality vytváří předpoklad pro vznik vzdělávacího centra neprofesního charakteru s celoregionálním působením.

Znevýhodněné kategorie obyvatelstva jako invalidní a starobní důchodci, matky na mateřské dovolené či nezaměstnaní produktivního věku budou platit pouze symbolické zápisné 300 Kč za obor a semestr (zimní semestr: říjen 2013 – leden 2014). Ostatní 800 Kč za semestr. Detailní informace o oborech a termínech vzdělávání přineseme v příštím vydání Kurýru, přihlášky budou k dispozici na informačním centru na náměstí.

 

Lucie Basíková

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena