CENTRUM NA PODPORU INTEGRACE CIZINCŮ V BENEŠOVĚ NAVÁZALO SPOLUPRÁCI S MĚSTEM ŘÍČANY

30. 8. 2019

Dne 28.11.2018 bylo otevřeno Centrum na podporu integrace cizinců v Benešově, v ulici Poštovní 2079, 3. patro. 

Centrum zřizuje Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra (SUZ MV), která otevřela od roku 2009 postupně deset Center na podporu integrace cizinců (CPIC). Naposledy bylo otevřeno Centrum ve Středočeském kraji s pracovišti ve městech Kladno, Mladá Boleslav, Kutná Hora, Benešov a Příbram. Zároveň v rámci Ústeckého, Královéhradeckého, Jihomoravského kraje a v rámci Hlavního města Prahy působí obdobná integrační centra, která provozují jiné organizace.

Centra na podporu integrace cizinců tvoří komplexní síť v rámci celé republiky, která zajišťuje realizaci integrační politiky ČR ve vztahu k cílové skupině cizinců, kteří jsou z tzv. třetích zemí (mimo EU) a legálně pobývají na území ČR. Jejich provoz je v současné době financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu (AMIF).

Klíčovou úlohou Center je monitoring a vyhodnocování aktuální situace v oblasti integrace cizinců v jednotlivých krajích. Centra zajištují a koordinují výměnu informací mezi hlavními subjekty působícími v daných regionech (krajské a obecní úřady, cizinecká policie, státní a městská policie, úřady práce, zaměstnavatelé atd.). Tato činnost je realizována prostřednictvím regionálních poradních platforem, v jejichž rámci dochází k pravidelným setkáním uvedených institucí.

Cílové skupině Center jsou poskytovány následující služby: sociální a právní poradenství, kurzy českého jazyka, sociokulturní kurzy nebo možnost využití internetového pracoviště a knihovny. Široké veřejnosti se pracovníci Center věnují prostřednictvím vzdělávacích akcí, případně prostřednictvím společenských, sportovních a kulturních akcí, seznamují s minoritami žijícími v regionu. Uvedené služby jsou dostupné nejen v Benešově, ale v případě zájmu ze strany cílové skupiny také v dalších spádových městech.

 

CPIC BENEŠOV AKTUÁLNĚ:

 

            V prostorách CPIC v Benešově probíhá každou středu od 15:30 do 17:00 základní kurz českého jazyka
a dále také intenzivní kurzy pro začátečníky i pokročilé a dětský kurz. Aktuálně přijímáme přihlášky do kurzů českého jazyka, které budeme otevírat od září tohoto roku. Všechny kurzy jsou poskytovány zdarma. Pro naši cílovou skupinu pořádáme kurzy sociokulturní orientace. Aktuálně připravujeme sociokurzy: Sloučení rodiny, Řidičské průkazy v ČR, Průběh přijímacího pohovoru, Kulturní památky v Benešově nebo Jak získat státní občanství ČR.  V případě zájmu připravíme i sociokurz na základě požadavků klientů.

                Zveme Vás na akci „Chutě světa“, která se uskuteční 22.9.2019 na Masarykově náměstí v Benešově v čase od 11:00 do 15:00, a to jako doprovodný program Benešovského Běžeckého Festivalu. V rámci programu jsme si pro vás připravili ochutnávku mezinárodní kuchyně, workshop pro děti a kuchařku receptů našich klientů.
Vstup na akci je zdarma.

Za CPIC Benešov: Lenka Tůmová

www.integracnicentra.cz

icbenesov@suz.cz, tel.: 770 173 138, 326 905 279

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena