Československá extraliga žen

29. 8. 2014

6. ročník Československé extraligy družstev žen se letos odehrával ve dnech 19.–24. 6. ve slovenském městě Liptovský Mikuláš. Pořadatel vytvořil krásné prostředí v Holiday Village Tatralandia. Ve startovním poli byla mezinárodní velmistryně Kochetková a mezinárodní mistryně Mrvová a Izchenko. Mezi startujícími nechybělo ani naše družstvo, které bylo proti loňskému medailovému úspěchu oslabeno a nastoupilo ve složení Voráčková, Nová (host), Říhová, Vilímová. Díky menší účasti jsme skončili na celkovém 7. místě. Vítězem a mistry ČR se stalo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek.

Jaroslav Říha

4 medaile + 10 postupů na mistrovství Čech !

Finále krajského přeboru mládeže se odehrávalo v Mladé Boleslavi ve dnech 21.–22. 6. Do finále se probojovalo 131 hráčů z 27 klubů středočeského kraje. Bojovalo se nejenom o medaile, ale i o postupy na mistrovství Čech, které je jakousi vstupní branou výkonnostního šachu mládeže.

Naše účast ve finále byla hojná a úspěšná. Přivezli jsme 4 medaile. Všechna je přivezla děvčata, která byla prostě skvělá. Navíc Kačka Pastrnková vyhrála v kategorii do 10 let i mezi kluky, prostě celé finále !!

Kategorie D 10 1. místo Kateřina Pastrnková (celkově 1. !)

2. místo Monika Strnadová (celkově 7.!).

Kategorie D 12: 1. místo Kristýna Otrubová (celkově 17).

V této kategorii zahrála skvěle děvčata od Martiny Kořenové , když 2. místo obsadila Karolína Kořenová a 3. místo Magdalena Rybová. Jednoduše řečeno, všechny medaile patří do Říčan.

Kategorie D 16: 2. místo Anča Zlámaná (celkově 8!).

A co chlapci? Medaile nepřivezli, ale na M Čech postupují ve velkém počtu:

kategorie H 10: Šimon Jiroušek, Pavel Vitvar.

Největší překvapení této kategorie bylo vítězství Ondry Kupky, který nastoupil na divokou kartu a nakonec vyhrál mezi chlapci. Ondra postupuje také na M Čech a bude hájit barvy našeho klubu.

Kategorie H 12: Pavel Kurek, Martin Mačok.

Kategorie H 14: Marek Otruba (Dan Žák má PP).

Kategorie H 16: Zbyněk Jarý, Patrik Chajda (Martin Vystrčil má PP)