Cesta integrace, o.p.s.

31. 5. 2019

KLUB CESTA; Den záchranářů

KLUB CESTA

Jsme bezplatná sociální služba a pracujeme s dětmi a mladými lidmi na Říčansku. Doprovázíme je na cestě dospíváním, sdílíme s nimi jejich radosti a starosti, nabízíme jim pomoc, podporu a to i zábavně.  Provoz služby je financován převážně z dotace ze Středočeského kraje, přispívá i město Říčany. Klubovnu můžou děti a teenageři (vstup od 7 do 19 let) najít v nízkopodlažní, nízkoprahové budově v ulici Na Obci 2049 v Říčanech. Tyto prostory máme pronajaté díky městu Říčany.

Od listopadu jsme mobilní a díky podpoře IROP realizujeme terénní sociální práci i s pomocí auta na Říčansku.

Novinky? Spolu s návštěvníky klubu v rámci projektu Zelené oázy - Nadace Partnerství a za součinnosti města upravujeme okolí klubu. Získali jsme čerstvě i minigrant Nadace Jistoty Komerční banky a v létě plánujeme malovat fasádu a stěnu u klubu, která bude zase o něco barevnější. Více na facebooku Cesta integrace. Zároveň aktuálně nabízíme volné pracovní místo na zkrácený úvazek. Je ti/ vám víc než 21 let, chceš/te pracovat s mládeží? Kontaktujte nás.

Matúš Žák,

vedoucí Klubu Cesta

 

Den záchranářů

V úterý 18. 6. pořádá Cesta integrace ve spolupráci a za finanční podpory města Říčany a složek IZS již 2. ročník bezpečnostně preventivní akce „Den záchranářů“. Akce se uskuteční opět na Masarykově náměstí a je určena především říčanským školám. Vítána je i veřejnost. Očekáváme účast okolo 2000 osob. Těšit se kromě stanovišť můžete i na akční ukázky složek IZS, včetně Městské policie Říčany, Asociace dobrovolných záchranářů, Fakulty biomedicínského inženýrství, účast pana starosty, ZP Ministerstva vnitra, BESIP, Celní správy a dalších. S pracovníky MAS Říčansko budete mít možnost diskutovat a sdělovat podněty ke vznikajícímu plánu sociálních služeb v regionu. Více informací o akci na plakátu, www.cestaintegrace.cz a facebooku Cesty integrace. Občanům se z důvodu bezpečnosti dětí pro tento den omlouváme za komplikace s dopravou v celé části náměstí u pošty.

 

Za Cestu integrace

Tereza Zajíčková, PetraNyklová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena