Cesta integrace, o.p.s.

2. 5. 2020

Občanská poradna pomáhá bezplatně dál

 I v době omezení způsobených koronavirem bezplatně pomáháme a řešíme vaše aktuální záležitosti. Náš tip služeb občanské poradny nebyl nařízením Vlády ČR zcela přerušen. Jsme k dispozici především na telefonu a emailu. Pro akutní případy si lze předem domluvit osobní konzultaci. Ochranné roušky a žádné příznaky virového onemocnění v případě osobní návštěvy jsou nutností. Speciálně pro seniory nabízíme přednostní příjem v pondělí.

 Co u nás můžete řešit? Odborné, důvěrné a bezplatné služby v oblasti sociálně-právního poradenství, poradenství a pomoc obětem domácího násilí a trestných činů a dluhové poradenství, včetně návrhů na oddlužení k soudu.

Děkujeme tímto všem, kteří nás finančně podporují, jmenovitě Středočeský kraj, Ministerstvo spravedlnosti ČR, město Říčany a oblast dluhové problematiky v rámci projektu „Cesta z dluhů na Říčansku“ Ministerstvo práce a sociálních věcí a Operační program Zaměstnanost.

NZDM Klub Cesta

Klub Cesta, jakožto nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, patřil mezi sociální služby, kterým byl vládou ČR omezen provoz. I tak jsme v průběžném kontaktu s dětmi a mládeží alespoň online a v případě akutní potřeby je možnost i individuálního setkání v klubu či terénu.

V březnu a dubnu jsme spoustu času věnovali také šití a sběru roušek, které jsme dále distribuovali pro některé domovy pro seniory v regionu a pro potřebu naší občanské poradny. Děkujeme všem dárcům roušek za obrovskou pomoc a vlnu solidarity. Pracovníci klubu také v dubnu akčně vymalovali celý klub a provedli různou údržbu. Aktuality k provozu sledujte na facebooku Klubu Cesta.

Petra Nyklová, Cesta integrace, o.p.s.e!

 

Provozní doba Občanské poradny Říčany pro telefonické konzultace a objednané:

pondělí, středa 9:00- 12:00, 13:00- 17:00 hod., dále po dohodě.

adresa: Masarykovo nám. 6/17, Říčany, telefon: 312 315 284

e-mail: obcanskaporadna@cestaintegrace.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena