Chceme to nejlepší pro naše okolí

28. 6. 2019

Miloslav Šmolík, zastupitel (ODS)

Všechny nás, kdo vstoupili do komunální politiky spojuje, aspoň doufám, že chceme to nejlepší pro naše město a okolí. Někdo tím vnímá nejbližší okolí svého bydliště, někdo celé město a jeho okolí. A někdo jen něco, co ve své blízkosti nechce.

Aby se v našem městě žilo dlouhodobě dobře, bylo by vhodné udržovat strategický plán jeho rozvoje. Nemusely by pak vznikat spory o tom kde by měla stát škola, tělocvična, parkoviště, ale třeba také koupaliště, kulturní dům, nebo jak se popasovat s dopravou. A to i s tou v klidu, tranzitní, nebo veřejnou. Často jsme nyní svědky neprodiskutovaných řešení ad hoc vedené vlastní dobrou vírou. Výbor pro dopravu přestal pod vedením KM před pěti lety fungovat, tak se pro jistotu teď ani nezřídil. Mám taky pocit, že v poslední době i z  Výboru pro územní rozvoj a výstavbu nedostáváme pro rozhodování při jednání zastupitelstva názory a stanoviska jako dřív. Třeba proto, že se řádně a včas neprojednaly. Jako naposledy při řešení změny č.4 územního plánu.

Problematiku města by bylo vhodné řešit s dlouhodobou vizí a v souvislostech. Pojďme se o tom seriózně bavit. Pojďme definovat strategický plán rozvoje města!

Pokud by se nám to podařilo, snáze bychom dosáhli mnohých cílů. Nestávalo by se, že budujeme školu tam, kde možná nechceme, řeší se přednádražní prostor a už ne zanádražní atp...

Když mám tu možnost, chci městu i okolí pomáhat v jeho rozvoji, jak se to povedlo už mnohokrát. Nyní se opět začne s přípravou výstavby Tehovské spojky a vedení kraje by mělo zařadit výstavbu tělocvičny u gymnázia do svého investičního plánu. Chci věřit, že obojí bude mít podporu vedení města.

Miloslav Šmolík,
zastupitel (ODS)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena