Co nového u hasičů?

26. 12. 2013

V pátek 15. listopadu se naše přípravka, děti 3–6 let, vydala na výlet vlakem. Vyrazila do pražských Strašnic na exkurzi hasičské stanice č. 5 HZS hlavního města Prahy. Více než hodinu se nám věnovali ochotní hasiči, dětem ukázali vše, co mají v garáži, a vytrvale odpovídali na všetečné zvídavé dotazy malých návštěvníků. V sobotu 23. listopadu se v prostorách školní jídelny v Sokolské ulici uskutečnila naše výroční valná hromada. Na ní jsme široce zhodnotili uplynulý rok a nastínili plány na rok příští. Krom hojné účasti našich členů jsme zde přivítali i naše vzácné hosty, a to zástupce okolních sborů dobrovolných hasičů, Okresního sdružení hasičů Praha-východ, Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a zástupce města Říčany. Součástí výroční valné hromady bylo i předání ocenění mnohým členům. Za všechny zmíníme ocenění nejvyšší, Řád svatého Floriána, který obdržel náš dlouholetý člen pan Vratislav Feldera. V prosinci jsme byli k vidění na Masarykově náměstí, kde jsme tradičně zajišťovali každou neděli asistence při Adventních pozastaveních. Ve čtvrtek 5. prosince jsme se navíc účastnili i Čertovského reje, rovněž na Masarykově náměstí.

Naše jednotka zasahovala v uplynulém období třikrát. V neděli 24. listopadu, krátce po půlnoci, pomáhala u dopravní nehody osobního vozidla v ulici 17. listopadu. V pondělí 25. listopadu byla krátce před půlnocí vyslána k požáru porostu do Strašína. Ve čtvrtek 5. prosince byla v nočních hodinách povolána k likvidaci následku orkánu Xaver, který naše město naštěstí nezasáhl v plné síle. V ulici Tyrše a Fügnera odstraňovala, na žádost Městské policie Říčany, padlý strom z vozovky.

Závěrem si všechny dovolíme srdečně pozvat na náš tradiční hasičský bál, který se bude konat první únorovou sobotu od 20.00 v Kulturním centru Labuť. K tanci a poslechu bude hrát oblíbená hudební skupina VAT.

S přáním mnoha úspěchů a všeho dobrého v roce 2014,

 

Filip Šilar, jednatel SDH Říčany

www.sdhricany.wz.cz

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena