Co nového u hasičů

31. 5. 2024

Vážení přátelé,

přípravy na oslavy 150 let vzniku našeho sboru jsou v plném proudu a mnoho nás ještě čeká, ale věříme, že veškerá píle přinese ovoce a oslavy se podaří, jak mají. Konec května patřil hokeji a „kdo neskáče, není Čech“, znělo téměř všude. I u nás si bude možné zaskákat, zasoutěžit, podívat se na ukázky integrovaného záchrannšho systéu a dát si něco dobrého na zub. Moc se na vás těšíme a vše důležité je na našem facebooku.  Kromě přípravy oslavy a chození do práce zvládáme tréninky i soutěže. 27. dubna jsme vyrazili do Klučova na jejich soutěž Klučovská ulice. Byly to závody v běhu na 100 metrů, a i přes několik nezdarů jsme dopadli skvěle. Mladší dorostenky získaly 2. místo a střední dorostenky 3. místo. Máme za sebou pro další, nás velmi důležitou soutěž Plamen, která se konala opět v Čelákovicích 11.–12. května, protože počasí nám přálo, mohli jsme si užít oba dny. V sobotu jsme absolvovali čtyři disciplíny a pro všechny to bylo velmi náročné. Přesto jsme vše zvládli a starší žáci přespali v hasičárně, kde zároveň fandili našim hokejistům. Neděle patřila požárním útokům a zastupovali nás jak mladší, tak starší žáci. A jak jsme dopadli? Za nás skvěle. V  útocích CTIF byly starší na 1. místě a celkově se umístili na 5. místě. Mladší měli celkově 11. umístění a odvezli si s sebou mnoho cenných zkušeností. Držíme tedy palce do dalších soutěží.

Jednotka byla taky aktivní a byla celkem u osmi výjezdů: 27. dubna záloha na vlastní zbrojnici, 29. dubna požár stánku u D1, 30. dubna planý poplach na neohlášené pálení, 1. května spadlý strom a ten samý den ještě nedohašené ohniště, požár přístřešku u RD a ještě jedna nebezpečně nalomená větev, 15. května ohlášený požár střechy, naštěstí se to nepotvrdilo a my jsme se mohli vrátit do zbrojnice.

Věnujeme se i prevenci, která je velmi důležitá, a proto jsme zavítali do MŠ U Slunečních hodin, do 3. ákladní školy u Říčanského lesa a do Adventure school. Všichni včetně nás bylo nadšení a my jsme tak dětem mohli ukázat naši techniku, oblečení a vybavení, které míváme na výjezdech, a mohly si jej i samy vyzkoušet. Nemohla chybět ukázka uhašení domečku. Moc děkujeme za možnost dětem přiblížit naši dobrovolnou činnost a seznámit je s naší aktivitou, ve které chceme pokračovat i v následujícím období.

Na závěr přeji pohodové dny a šťastné návraty z cest.

David Pojezný, jednatel SDH Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena