Co nového u hasičů

30. 6. 2024

Vážení a milí čtenáři našich příspěvků,

léto je již v plném proudu a sním začalo i období požárů. Ačkoliv jsme stále připraveni kdykoliv zasáhnout, lze tomu předcházet. Pokud se rozhodnete grilovat, opékat buřty či si jen tak udělat pohodu u ohně, mějte po ruce nějakou vodu, kterou můžete případně použít k uhašení. V tomto období postačí málo a z plamínku se může stát veliké neštěstí.

Mimořádné události si nevybírají hodiny ani dne, a proto naše jednotka vyjela opět hned několikrát. 17. května jsme drželi zálohu na vlastní zbrojnici, 18. května byl ohlášen dým ve 2. patře bytového domu. Naštěstí se to vše obešlo bez větších škod. 23. května jsme spolu s HSZ vyjeli k požáru osobního automobilu, 24. května jsme se zúčastnili taktického cvičení v domově seniorů ve Voděrádkách, kdy byl nahlášen požár. Cílem bylo prověřit, zda jsou všichni připraveni na případnou reálnou krizovou situaci, zda se správně zvládne evakuace klientů, včetně těch imobilních. Cvičení proběhlo za provozu a pro mnohé klienty to bylo překvapení a zpestření pátečního rána. Děkujeme za možnost se na tomto cvičení podílet a věříme, že reálný požár tam nikdy nenastane. 7. června jsme jeli na ohlášený požár plechové popelnice. Ještě před výjezdem ze zbrojnice bylo velitelem zásahu rozhodnuto, že naše pomoc není potřeba, protože se jednalo o požár menšího rozsahu.

Ještě než jsme si od soutěží dali pauzu, naše mládež i trenéři si zasoutěžili hned několikrát. 2. června jsme se zúčastnili okresního kola v závodu na 60 m s překážkami v Čelákovicích. Pro většinu našich závodníků to byla první soutěž v této disciplíně, přesto předvedli platné a moc pěkné výkony. Třešničkou na nedělním závodním dortu je 1. místo Anny Dvořákové mezi staršími dívkami a postup na zářijové krajské kolo. Ve dnech 25.–26. května se naše družstvo žen a dorostenek účastnilo okresní soutěže. Byl to pro nás víkend ve znamení dvojek: v sobotu celkové 2. místo mezi ženami, v neděli celkové 2. místo dorostenek. V neděli mezi jednotlivci také soutěžil Filip Kačírek, vybojoval celkově 4. příčku. A protože máme i další šikovné kluky, tak v sobotu družstvo mužů z Tehovce podpořil svým výkonem i náš Ondra, družstvo mužů z Úval zase Kuba a v neděli za dorost běželi a také vyhráli oba spolu s dorostenci z Úval. Nyní je čeká krajské kolo. Budeme fandit a těšit se na další skvělé výkony!

Červen byl plný různých aktivit a my jsme u nich nemohli chybět. 1. června jsme se potkali na dětském dni u Marvánku. Ačkoliv nebylo počasí zcela ideální, dětem se vše líbilo a my jsme rádi, že jsme u toho mohli být. Jakmile jsme sbalili, část našich mladších a dorostu se zúčastnila exkurze do hasičské stanice č. 5 v Praze 10 – Strašnicích. Děkuji Filipu Šilarovi za to, že celou akci domluvil, protože děti byly nadšené, a zaznělo dokonce: „Já si tady připadám jako v ráji.“ Není divu, stanice má mnoho techniky a díky skvělému průvodci si účastníci odnesli zajímavé informace, a navíc si mohli všechnu techniku prohlédnout a podívat se dovnitř. 18. června jste nás mohli potkat na náměstí v Říčanech na dni záchranářů, který se povedl, a my jsme rádi, že jsme mohli ukázat něco z naší činnosti.

Na závěr popřeji krásné a pohodové letní měsíce a s dalším příspěvkem se přihlásíme na začátku září.

David Pojezný, jednatel SDH Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena