Co nového u hasičů

5. 3. 2023

Vážení přátelé,

začali nám první soutěže a již slavíme první úspěchy. V sobotu 4.2. se naši mladší a starší žáci zúčastnili Okrskového uzlování v Kuří. Pro některé nejmladší to byla úplně první zkušenost, ale vše dopadlo dobře. Mladší si odvezli medaile za 3. místo a starší za 2. místo. Všem moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy. Věřím, že se dostaví, protože všichni poctivě trénují, a to včetně těch nejmenších. Začalo nám astronomické jaro a my už vyhlížíme teplé dny, které nám umožní i s těmi nejmenšími trénovat venku. S příchodem teplého počasí se většina z nás vrhne na přípravu zahrad. Chtěli bychom tímto upozornit, že vypalování trávy je ZAKÁZÁNO a je možné za tuto činnost dostat nemalou pokutu. Naopak pálení přírodních materiálů po úklidu zahrad je možné. Je ale potřeba myslet na to, že po celou dobu pálení by měl být někdo přítomen a mít po ruce případné prostředky na uhašení, pokud by se oheň rozšířil, kam nemá. Pálení je nutné nahlásit na HZS a to pomocí on-line formuláře. Nikdy nehlásit pálení například na lince 112 nebo 150. Odkaz na formulář pro nahlášení pálení naleznete na našich webových stránkách a najdete ho hned na úvodní stránce. Naše jednotka až tak na pilno neměla, ale i přesto jsme nepřetržitě k dispozici a schopni do 10 minut vyjet. Dne 1.2. jsme vyjeli k nahlášenému stromu, který byl nakloněn a ohrožoval přístřešek, kde bylo osobní vozidlo. Po cestě zpět na základnu jsme potkali zapadlý kamion ve škarpě. Po nahlášení na operační středisko a prohlédnutí místa, velitel rozhodl, že nemáme prostředky na vyproštění vozidla. Vzhledem k tomu, že nepřekážel provozu na komunikaci a neunikali z něho žádné provozní kapaliny, přenechali jsme jeho vyproštění specializované službě, kterou měl již řidič objednanou. Dne 11.2. jsme vyjeli k zatopenému sklepu, kde probíhalo čerpání vody. Zhruba po hodině jsme se vrátili zpět na základnu.

Po dvouleté covidové pauze jsme mohli opět uspořádat Hasičský bál. Společně jsme se potkali v sobotu 4.2. v KC Labuť. Účast byla ohromná a místa k sezení byla vyprodána úplně všechna a museli jsme uvolnit pár lístků na stání. Celým večerem provázela kapela Unigena, která opět nezklamala a předvedla úžasný výkon a již při prvních tónech byl plný parket. K dispozici byla tzv. malá tombola, kde bylo téměř 650 cen a každý zakoupený lístek byl výherní. Nemohla chybět ani půlnoční tombola, která byla losovaná a ceny byly velice bohaté. Tombola by se ale neobešla bez našich sponzorů z řad firem a příznivců našeho sboru, kteří byli velice vstřícní a patří jim veliké díky. Za nás sbor jim z celého srdce děkuji. Na závěr bych chtěl popřát pohodové jarní dny.

David Pojezný (jednatel SDH Říčany)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena