Co nového u hasičů

30. 6. 2023

Vážení a milí přátelé,

teplé počasí nám přeje, a proto můžeme maximum času věnovat tréninkům na soutěže a odborné přípravě. O víkendu 13.–14. května jsme vyrazili na okresní kolo hry Plamen do Čelákovic. Náš sbor reprezentovalo družstvo mladších a starších žáků. V sobotu dopoledne mladší i starší běželi 4× 60 m a štafety dvojic. Po obědě mladší odjeli domů odpočívat a načerpat síly na neděli a na starší čekaly ještě štafety CTIF a útok CTIF. V neděli ráno přijeli mladší a pomalu jsme se vrhali do víru požárních útoků. Mladší ukázali, že i přes nízký věk jsou perfektní a umějí zúročit vše, co natrénovali. Následně přišli na řadu starší, kteří svým druhým pokusem stvrdili svoji celovíkendovou formu a parádním výkonem tuto disciplínu vyhráli. A jak to dopadlo? Mladší se umístili na 11. místě z celkových 13 družstev. I tak ale dostali ocenění za nejmladší účastnící se družstvo a starší žáci vybojovali 1. místo z 12 družstev. Díky své výhře budou reprezentovat okres Praha-východ na krajské soutěži v Neratovicích!

Než jsme vyrazili na krajskou soutěž, zajeli jsme ještě na okresní soutěž dorostu do Čelákovic. První útok rozhodně diváky pobavil, málokdy se to sejde tak, že se toho tolik nepovede, ale i to je požární sport. Druhý pokus už ale dopadl výrazně líp a poslední pokus dne a našich holek už jen potvrdil výsledek: vítězky okresu Praha-východ a reprezentantky na krajské soutěži. Dlouho očekávaný moment a krajské kolo hry Plamen dne 10. 6. 2023 v Neratovicích je tu. 7 hodin, 5 disciplín, 10 dětí, 1 tým, nekonečně zážitků, pár zklamání a mnoho splněných snů. Požární útok. První pokus. Rozběhnuto krásně, nástřiky slušné, časomíra se zastavila a na světelné tabuli svítí čas 20:70. Náš nový rekord! Neuvěřitelné, neskutečné, nádherné! Druhý pokus jsme měli rozběhnutý snad ještě líp než ten první, bohužel ale foukalo, a tak přes strašně dlouhé nástřiky jsme si čas z prvního pokusu rozhodně nezlepšili. Ale nevadilo nám to, protože nikdo z celého kraje nebyl lepší. Takže jsme vyhráli královskou disciplínu. Neděle nepatřila k těm super dnům, protože jsme měli dvě zranění. I přes hrozivé pády a vyšetření v nemocnici vše dopadlo dobře. Celkově jsme v krajské soutěži skončili na 8. místě, a to je opravdu velice dobrý výsledek a pro nás motivace do dalších soutěží.

Mimo soutěží jste nás mohli potkat na dětském dni u Marvánku nebo na koncertu Pavla Šporcla. Jsme rádi, že o hasiče je velký zájem a děti nás rády poznávají, a proto jsme v naší zbrojnici přivítali děti z mateřské školky. Bylo to skvělé a děti i přes svůj nízký věk měly trefné a zvídavé otázky. Jedna z otázek byla, kolik výjezdů tak máme. Někdy méně a někdy více, ale poslední dobou jsme se zapotili.

Dne 17. května jsme byli v cca 18.30 povoláni k požáru průmyslového objektu v Tehovci. Nejdříve vyjela scania a posléze byly povolány i zbylé dvě CAS značky Tatra. Jednalo se o velký požár, který si vyžádal mnoho prostředků, a to jak techniky, tak osob. Naše tatry postupně v průběhu večera odjížděly zpět na základnu, ale scania zde zůstala až do cca 14. hodiny následujícího dne.

Čtvrtek jsme věnovali údržbě techniky, aby byla opět připravena na mimořádné události. Do Tehovce jsme se 19. května vrátili a pomáhali jsme zde s vyklízením, které od ranních hodin trvalo do cca 15. hodiny téhož dne.

K dalšímu výjezdu jsem vyjeli 30. května, kdy byl nahlášen kouř na louce nedalo ulice Černokostelecká.

Začátkem června, tedy konkrétně 4. 6. jsme jeli k požáru u kolejí. Jednalo se o malý rozsah, naše pomoc nakonec nebyla potřeba, a proto jsme byli odvoláni zpět na základnu.

Na další výjezd jsme nemuseli dlouho čekat, dne 6. června byl ohlášený dým, který byl vidět z větší dálky. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jednalo o nenahlášené pálení. Naštěstí tak nebylo potřeba zásahu, ale v té době jsme mohli chybět jinde.

Nepodceňujte situaci a vždy pokud se rozhodnete pálit například větve, nahlaste to. Návod, jak na to, je na našich webových stránkách.

Na závěr přeji klidné a pohodové prázdniny a šťastné návraty z cest.

 

David Pojezný, jednatel SDH Říčany

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena