Co nového u hasičů

25. 8. 2023

Vážení přátelé,

děti mají za sebou letní prázdniny a pro nás to znamená, že začneme opět pilně trénovat. Ještě před samotnou uzávěrkou tohoto čísla jsme balili na letní soustředění v Benecku. V dalším čísle vám poreferuji, jak se nám dařilo, a hlavně zda vyšlo počasí, které první srpnový týden vypadalo spíše jako podzimní.

Vrátím se k začátku prázdnin, kdy jsme se s dětmi loučili před prázdninami. Rozlučka se povedla, rozloučit se přišli i někteří rodiče, kteří přinesli domácí dobroty, a my jsme na oplátku připravili dobroty na grilu. Na závěr příjemného odpoledne jsme v rámci areálu připravili radovánky v pěně, které mají vždy úspěch a které ani tentokrát nezklamaly. Abychom tomu dali správnou tečku, všechny jsme všechny osprchovali studenou vodou, ale díky náhradnímu oblečení se to obešlo bez rýmy.

Jednotka je i přes dovolené akceschopná a vždy jsme připraveni vyjet do deseti minut od nahlášení mimořádné události. Od posledního přehledu v Kurýru jsme měli celkem 17 výjezdů. Dne 15. června jsme drželi zálohu na vlastní stanici a o pár hodin jsme zálohu drželi přímo na stanici HZS. 18. června v ranních hodinách jsme vyjeli k požáru bagru. Následující den v podvečerních hodinách k nahlášenému kouři unikajícímu z bytu, ale po cestě k zásahu jsme byli odvoláni zpět na vlastní zbrojnici, protože se o požár bytu nakonec nejednalo. Další výjezd na sebe nenechal dlouho čekat a 23. června v ranních hodinách jsme vyjeli ke kouři linoucímu se z prostoru motoru u dodávky, ale naštěstí se nejednalo o nic velkého a mohli jsme se celkem brzy vrátit zpět. 25. června jsme vyjeli k zápachu v panelovém domě, ale opět se naštěstí nejednalo o požár. O pár hodin později jsme vyjeli na záchranu zvířat k Jurečku, ale ještě před samotným výjezdem se podařilo odvážným kolemjdoucím zvířátka zachránit i bez naší pomoci.

Začaly hezké letní dny a hned 1. července jsme jeli k menšímu u pole. Dne 6. července jsme zasahovali u železniční trati, jednalo se naštěstí o požár menšího rozsahu. Další výjezd byl nahlášen 16. července brzy ráno, kdy se jednalo o požár keře na zahradě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří hnojiště malého rozsahu. Tentýž den ve večerních hodinách jsme byli ještě povoláni k požáru balíků sena a slámy. Tato událost byla poněkud odlišná, protože jsme na ní nejeli s naší cisternovou automobilovou stříkačkou (CAS), ale s nosičem kontejnerů, který na místo dovezl smykový nakladač a pomáhal s likvidací požáru. Zbytek jednotky držel na zbrojnici zálohu. Druhý den, tedy 17. července, začalo znovu hořet pole, avšak požár byl malého rozsahu. Dne 19.července začala hořet tráva okolo kolejiště na nádraží, ale naštěstí i toto byl požár velmi malého rozsahu. 21. července ve večerních hodinách se přes Říčany přehnala bouřka a bohužel si vybrala svoji daň. Do jednoho domu uhodil blesk přímo do střechy, která následně začala hořet. Požár se podařilo uhasit, protože na místo dorazilo mnoho jednotek. My jsme měli na místě dohlídku do ranních hodin a poté jsme ji předali dalšímu sboru. Dne 25. července začala hořet tráva u silnice, ale díky dešti požár sám zanikl. Proběhla tak jen kontrola, zda je vše skutečně v pořádku. Ke konci měsíce jsme ještě vyjeli k čerpání vody ze sklepa.

Na závěr bych vás rád pozval na již třetí ročník soutěže TFA, který se letos koná 16. 9. 2023 u ragbyového hřiště. Přijďte podpořit závodníky a dát si o něco dobrého na zub. Budeme se na vás těšit od ranních hodin do pozdního odpoledne.

Na závěr přeji hezký zbytek léta.

 

David Pojezný, jednatel SDH Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena