Co nového u hasičů

29. 9. 2023

Vážení příznivci našeho sboru,

podzim nás již přivítal, ale naštěstí bylo září spíše letního charakteru, a proto jsme ještě mohli nadále trénovat venku a s vodou. Vrátím se ještě do srpna, kdy jsme měli letní soustředění v Benecku. Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a následoval vydatný oběd. Po něm jsme se vydali na první venkovní bodovanou soutěž. Následovala procházka po okolí, v rámci které byla připravena soutěž ve stavění lesních domečků. Děti byly rozděleny do družstev a bohužel jedno mělo natolik smůlu, že pro nás neznámý pes jeden téměř hotový domeček zbořil, protože se mu ve stavbě zamlouval jeden klacek. Naštěstí tým vše dohnal a postavil domeček nový. Po návratu do penzionu jsme si dali večeři a po ní byl nástup. Následoval zasloužený odpočinek a sbírání sil do dalších dní. Po celý týden bylo skvělé počasí, které nám umožnilo trávit čas venku stále venku a trénovat tolik potřebné vědomosti, a to nejen teoreticky, ale i prakticky. Příprava byla převážně na Závod hasičské všestrannosti a brannosti (ZHVB), kde si mladší i starší osvojovali znalost obsahu evakuačního zavazadla, zdravovědu a poznávání přírodnin, a vše bylo doplněno o hry. Nesměla chybět střelba ze vzduchovky a lezení po laně. Celý týden tak bylo co dělat. Absolvovali jsme i zasloužený výlet do Vrchlabí do aquacentra, kam všichni až na dorost jeli autobusem. Dorost se totiž rozhodl jít z Benecka do Vrchlabí pěšky. Všichni jsme si bazény náramně užili a pak nás čekala cesta autobusem zpět. Každý den jsme se učili něco nového a zároveň si opakovali to, co jsme se naučili den předchozí. Ve čtvrtek jsme měli tedy celý den soutěžní a jak mladší, tak dorost si dali nanečisto celou soutěž ZHVB. Ačkoliv to bylo náročné, navečer jsme si opekli buřty a dali i večerní bojovku. Pátek nás již čekal velmi oblíbený a zasloužený bowling, který jsme si náramně užili. Již po cestě tam jsme se dozvěděli, že bude svatba. Po návratu do penzionu následovalo finální vyhodnocení celého soustředění a rozdání odměn. Původně to měla být jedna nevinná svatba, ale nakonec jich bylo hned několik. Vše byl jen jako, a tak se rodiče bát nemusejí. Soustředění skončilo a všichni jsme se ve zdraví vrátili a opět jsme aktivní v soutěžích.

2. září proběhla soutěž v Modleticích, které se zúčastnila naše dvě družstva. Družstvo mladších bylo částečně sestaveno z přípravky, ale i tam všichni podali skvělý výkon. Na medaile to sice nestačilo, ale byla to pro účastníky cenná zkušenost. Dorost si odvezl druhé místo a druhé místo získal i následující den, kde jej čekaly závody v Psárech.

Držte nám palce do dalších soutěží a věřím, že se budeme moci opět pochlubit novými úspěchy.

Mimořádných událostí jsme měli opět několik: 27.července jsme vyjeli k zatopenému sklepu, 12. srpna nás čekal transport pacienta z hůře dostupného terénu, 14. srpna jsme drželi zálohu na vlastní zbrojnici, 24. srpna ve večerních hodinách jsme jeli k požáru pole, 28. srpna jsme jeli odklízet strom spadlý přes silnici. Sem byla povolána i jednotka HZS, která následně pomoct nepotřebovala, proto jsme byli odvolání zpět na vlastní zbrojnici, a jako poslední byl 11. září byl ohlášen požár trávy.

Na závěr popřeji poklidné podzimní dny.

 

David Pojezný (jednatel SDH Říčany)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena